BURSA 15. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Nilüfer/Maksempınar’da 6.354 m² tarla icradan satılıktır

BURSA 15. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01064046
Şehir : Bursa / Nilüfer
Semt-Mahalle : MAKŞEMPINARI MAH. / NİLÜFERKÖY
: 6354
Yayınlandığı Gazeteler

KENT 10.10.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/815 ESAS
Muhammen Bedeli
:
444,803 TL
Birinci Satış Günü
:
04.12.2019 11:15
İkinci Satış Günü
:
31.12.2019 11:15
Satış Yeri
:
1 Nolu İcra Satış Odası - Bursa Adalet Sarayı A Blok Zemin Kat OSMANGAZİ / BURSA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
BURSA
15. İCRA DAİRESİ


2019/815 ESAS


TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZIN Tapu kaydı: Bursa İli, Nilüfer İlçesi, Maksempınar Mah., 101 Ada, 811 Parsel nolu 6.354,34 m² yüzölçümlü “Tarla” vasfındaki taşınmazın TAM hissesi
İmar ve Ruhsat Durumu: Satışa konu taşınmazın yer aldığı Nilüfer İlçesi, Maksempınar Mah., 101 Ada, 811 parselin ait 1/1000 Ölçekli Uygulama İmar Planı bulunmadığı tespit edilmiştir.
Taşınmazın Özellikleri: Satışa konu taşınmaz, Bursa İli, Nilüfer İlçesi sınırları dahilinde bulunan Maksempınar Mahallesi, 101 ada, 811 parsel sayılı ve 6.354,34 m² miktarlı ve tarla vasıflı parseldir. Taşınmaz, Maksempınar Mahallesi yerleşim merkezinden (camiden), Güney istikametine doğru kuş uçuşu olarak 375 m mesafede yer almaktadır. Parselin yakın çevresinde hobi bahçeleri yer almaktadır. Taşınmazın kadastro yoluna cephesi bulunmakta olup keşif günü kadastro yoluna malzeme (üst temel) serilmiş olduğu gözlemlenmiştir. Tarla vasıflı taşınmazın mahallinde yapılan incelemelerine göre boş durumda olduğu, üzerinde ekili ürün olmadığı gözlemlenmiştir. Taşınmaz, sığ profilli, killi-tınlı toprak yapısına sahip olup, sulu tarım yapılmamaktadır. Topoğrafik yapısı itibarı ile kuzeyden güney istikametine doğru yaklaşık olarak % 5-7 oranında azalan eğimli arazi konumundadır. Taşınmaza komşu 101 ada 188 parsel sınırında tek sıra orman emvali ağaçların olduğu gözlemlenmiştir. Taşınmazın dört bir yanında boş durumda ve ekili olmayan tarlalar ile orman emvali ağaçların bulunduğu parseller bulunmaktadır. Genellikle boş tarla ve hobi bahçelerinin bulunduğu bir mahalde yer alan borçluya ait taşınmaz Bursa şehir merkezine uzak konumda olup, mahallinde elektrik, su ve telefon gibi alt yapı hizmetleri bulunmamaktadır.
Kıymeti : 444.803,80 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 04/12/2019 günü 11:15 - 11:20 arası
2. Satış Günü : 31/12/2019 günü 11:15 - 11:20 arası
Satış Yeri : 1 NOLU İCRA SATIŞ ODASI - Bursa Adliyesi Zemin Kat A Blok Uluyol MERKEZ / BURSA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/815 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.07/10/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR