BURSA 15. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Nilüfer/Konaklı'da 18500 m² tarla icradan satılıktır

BURSA 15. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01021928
Şehir : Bursa / Nilüfer
Semt-Mahalle : KONAKLI MAH. / İZMİRYOLBOYU
: 18500
Yayınlandığı Gazeteler

BURSA HABER 06.07.2019
Gazetenin Diğer Arşiv İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/5010 ESAS
Muhammen Bedeli
:
925,000 TL
Birinci Satış Günü
:
11.09.2019 15:00
İkinci Satış Günü
:
09.10.2019 15:00
Satış Yeri
:
1 Nolu İcra Satış Odası - Bursa Adalet Sarayı A Blok Zemin Kat OSMANGAZİ / BURSA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
BURSA
15. İCRA DAİRESİ
2018/5010 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Tapu kaydı : Bursa İli, Nilüfer İlçesi, Konaklı Mahallesi, Bulancık Mevkii, 2064 Parsel nolu 18.500,00 m² yüzölçümlü “Tarla” vasfındaki taşınmazın TAM hissesi.
İmar ve Ruhsat Durumu : Taşınmazın yer aldığı Nilüfer İlçesi, Konaklı Mahallesi, 2064 parselin Bursa Büyükşehir Belediye Meclisinin 17.04.2018 tarih ve 287 sayılı kararı ile onaylanan 1/5000 Ölçekli Görükle Nazım İmar Planında “Ramsar Bölgede Tarım Alanı”nda” kalmakta olduğu belirtilmektedir.
Taşınmazın Özellikleri : Taşınmaz,Konaklı Mahallesi yerleşim merkezinden (camiden), Güneybatı istikametine doğru kuş uçuşu olarak 4,35 km mesafede yer almaktadır.Taşınmazın kadastro yoluna cephesi bulunmaktadır. Güneyinden geçen Bursa-İzmir Karayoluna 2,27 km mesafededir. Tarla vasıflı taşınmazın mahallinde yapılan incelemelerine göre, bir kısmının sürülü olduğu bir kısmının orman emvali bitki örtüsü ile kaplı olduğu gözlemlenmiştir. Taşınmaz, orta profilli, killi-tınlı toprak yapısına sahip olup, kuru tarım yapılmaktadır. Topoğrafik yapısı itibarı ile kuzeyden güney istikametine doğru yaklaşık olarak % 3-5 oranında azalan eğimli arazi konumundadır. Taşınmaz kuru tarım arazisi olduğu görülmüştür. Taşınmazın dört bir yanında boş, orman emvali bitki örtüsü ve buğday ekili tarlalar bulunmaktadır. Genellikle tarımsal nitelikli tarlaların bulunduğu bir mahalde yer alan borçluya ait taşınmaz Bursa şehir merkezine uzak konumda olup, mahallinde elektrik, su ve telefon gibi alt yapı hizmetleri bulunmamaktadır.
Yüzölçümü : 18.500 m2
Kıymeti : 925.000,00 TL KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Takip dosyasına dayanak olan kararın verildiği dosya olan Bursa 4. Asliye Hukuk Mahkemesinin 2011/758 Esas sayılı dosyasından taşınmaz kaydına ihtiyati haciz niteliğinde ihtiyati tedbir şerhi konulduğu görülmüştür. Ayrıca Osmangazi Sosyal GÜvenlik Merkezine ait kamu haczi ile müdürlüğümüz dosyasından konulmuş haciz şerhi vardır.
1. Satış Günü : 11/09/2019 günü 15:00 - 15:05 arası
2. Satış Günü : 09/10/2019 günü 15:00 - 15:05 arası
Satış Yeri : 1 NOLU İCRA SATIŞ ODASI - Bursa Adliyesi Zemin Kat A Blok Uluyol MERKEZ / BURSA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/5010 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.03/07/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR