BURSA 4. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

Nilüfer Görükle Dumlupınar'da 5.936 m² tarla mahkemeden satılıktır

BURSA 4. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01128366
Şehir : Bursa / Nilüfer
Semt-Mahalle : GÖRÜKLE MAH. / GÖRÜKLE
: 5936
Yayınlandığı Gazeteler

ANALİZ 08.02.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/3 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
2,374,416 TL
Birinci Satış Günü
:
18.03.2020 14:00
İkinci Satış Günü
:
14.04.2020 14:00
Satış Yeri
:
Bursa 4.Sulh Hukuk Mahkemesi Yazı İşleri müdürü Odası Bölge Adliye Mahkemesi C BLok7 Kat

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.BURSA4. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
2019/3 SATIŞ

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Satışa konu Bursa iliNilüfer ilçesi Görükle/Dumlupınar Mahallesi 5366 Ada 11 parsel 5.936.04 m2 Tarla vasıflı taşınmaz:Taşınmazın fiili olarak da TARLA konumunda olduğu yapılan tespitte belirlenmiştir.Mahalle merkezine 300 metre mesafede,Fevzi Çakmak Caddesine 50 metre mesafededir.Tarla yoluna cephesi bulunmaktadır.% 2-3 kuzey- güney istikametindemeyilli,mevcut haliyle hububat ekimine elverşli tarla şeklinde bir tarım arazisidir. Toprak yapısı,killi-tınlı biraz ağır bünyeli, taban arazi toprak yapısına sahiptaşınmazdır.Sulama imkanı olmayan,erozyon problemi ve toprak işlemeyi engelleyici bir durum olmayan taşınmazdır.Su tutma kapasitesi iyidir.Derin profilli toprak yapısına sahip olup drenaj problemi bulunmaktadır.
Tarla yolu olan taşınmazın etrafındaki arazilerde ekili-dikili tarlalar ağırlıktadır.Yolu bulunan elektriği,içme suyu ve Belediye altyapı hizmetleri bulunmamaktadır.Taşınmazda herhangi bir tarımsal veya başka amaçlı yapı bulunmamaktadır.İmar parsellerine yakın konumdadır.Yakınında çeşitli katlarda yapılmış binalar bulunmaktadır.
Adresi : Görükle/Dumlupınar 5366 Ada 11 Parsel -Nilüfer
Yüzölçümü : 5.936,04 m2
Arsa Payı : Paylı Mülkiyet
İmar Durumu : :1/5000 Ölçekli Görükle Nazım İmar Planında Tarım alanında kalmaktadır.
Kıymeti : 2.374.416,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Dosyasında
1. Satış Günü : 18/03/2020 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 14/04/2020 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : Bursa 4.Sulh Hukuk Mahkemesi Yazı İşleri müdürü Odası Bölge Adliye Mahkemesi C BLok7 Kat

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/3 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.06/02/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR