NAZİLLİ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Nazilli Sailer'de tarım arazisi icradan satılıktır

NAZİLLİ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01114880
Şehir : Aydın / Nazilli
Semt-Mahalle : SAİLER MAH. / NAZİLLİ
: 30680
Yayınlandığı Gazeteler

ADALET 15.01.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/372 TLMT
Muhammen Bedeli
:
276,120 TL
Birinci Satış Günü
:
02.03.2020 11:00
İkinci Satış Günü
:
30.03.2020 11:00
Satış Yeri
:
NAZİLLİ İCRA MÜDÜRLÜĞÜ MEZAT SALONU, YEŞİLYURT MAH.380 SOKAK NO 2 KAT 4 NAZİLLİ AYDIN

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.

NAZİLLİ

İCRA DAİRESİ

2019/372 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri : Aydın İl, Nazilli İlçe, 57 Parsel, SAİLER Mahalle/Köy, MUSLUKKIRANI Mevkii, Satışa konu taşınmaz zeytin bahçesi nitelikli olup, 3402 sayılı kanunun 22. maddesinin 2. fıkrasının (a) bendi uygulamasına tabidir. Meyilli, kıraç bir tarım arazi niteliğindedir. Kumlu-tınlı yapıda ve organik maddece orta bünyeli toprak özelliğine sahiptir. Kadastro paftasında yol mevcut değildir. Fakat zeminde arazi yolu bulunmaktadır. Yerleşim yerine mesafelidir. Keşif tarihi itibariyle taşınmaz içerisinde dağınık vaziyette değişik yaşlarda zeytin ağaçlarının ve ara ara incir ağaçlarının bulunduğu ve ağaçların verim durumlarının iyi olduğu bilirkişi tarafından tespit edilmiştir.

Adresi : Tapu kaydında yazılı olduğu gibidir.

Yüzölçümü : 30.680 m2

İmar Durumu : Yok

Kıymeti : 276.120,00 TL

KDV Oranı : %18

Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydında yazılı olduğu gibidir.

1. Satış Günü : 02/03/2020 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü : 30/03/2020 günü 11:00 - 11:05 arası

Satış Yeri : NAZİLLİ İCRA MÜDÜRLÜĞÜ MEZAT SALONU, YEŞİLYURT MAH.380 SOKAK NO 2 KAT 4 NAZİLLİ AYDIN
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/372 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.31/12/2019

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR