NAZİLLİ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Nazilli İsabeyli'de 4.750 m² tarım arazisi icradan satılıktır

NAZİLLİ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01119029
Şehir : Aydın / Nazilli
Semt-Mahalle : İSABEYLİ MAH. / NAZİLLİ
: 4750
Yayınlandığı Gazeteler

ADALET 22.01.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/11744 Esas
Muhammen Bedeli
:
128,250 TL
Birinci Satış Günü
:
28.02.2020 10:20
İkinci Satış Günü
:
27.03.2020 10:20
Satış Yeri
:
Yeşilyurt Mah. 380 Sok No 2 Kat 4 ( Nazilli Vergi Dairesi 4.Kat) NAZİLLİ / AYDIN

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.

NAZİLLİ

İCRA DAİRESİ

2019/11744 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

TAŞINMAZIN

Özellikleri :Aydın İli Nazilli İlçesi İsabeyli Mahallesi Yunus Kuyusu Mevkii 893 Parsel 4.750.00 m2 Yüzölçümlü Tarla Vasıflı Taşınmaz Muzaffer BULGUR adına kayıtlı ve tam hisselidir taşınmaz Büyük Menderes Havzası içinde Büyük Menderes Nehrinin getirdiği alluviyal depozitlerin birikimi ile oluşmuş alluviyal toprak grubundandır orta kireçli derin toprak profiline sahiptir toprak kumlu-tınlı bünyede üst toprak tabakası derin düz ve düze yakın meyil (%0-1), su tutma kapasitesi iyi entansif tarıma uygun yol sorunu olmayan sulanabilen verim kriterleri bakımından çok iyi bir tarım arazisidir taşınmazın bulunduğu çevrede yapılaşma mevcuttur başta hayvan çiftliği olmak üzere tarıma dayalı muhtelif işletme kurmaya müsaittir.

Yüzölçümü : 4.750.00 m2

Kıymeti : 128.250,00 TL

KDV Oranı : %18

Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.

1. Satış Günü : 28/02/2020 günü 10:20 - 10:25 arası
2. Satış Günü : 27/03/2020 günü 10:20 - 10:25 arası

Satış Yeri : MEZAT SALONU - Yeşilyurt Mah. 380 Sok No 2 Kat 4 ( Nazilli Vergi Dairesi 4.Kat) NAZİLLİ / AYDIN
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/11744 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.17/01/2020

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR