NAZİLLİ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Nazilli Bağcıllı'da tarım arazisi icradan satılıktır

NAZİLLİ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01183530
Şehir : Aydın / Nazilli
Semt-Mahalle : BAĞCILLI MAH. / NAZİLLİ
: 24861
Yayınlandığı Gazeteler

ADALET 03.07.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/111 Talimat
Muhammen Bedeli
:
62,154 TL
Birinci Satış Günü
:
01.09.2020 10:00
İkinci Satış Günü
:
30.09.2020 10:00
Satış Yeri
:
MEZAT SALONU - Yeşilyurt Mah. 380 Sok No 2 Kat 4 ( Nazilli Vergi Dairesi 4.Kat) NAZİLLİ / AYDIN

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
NAZİLLİ İCRA DAİRESİ
2019/111 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Aydın İl, Nazilli İlçe, 216 Ada, 403 Parsel, BAĞCILLI Mahalle/Köy, ÇAVDARBURNU Mevkii,Kestanelik vasıflı taşınmaz üzerinde, keşif gününde zirai ürün bulunmamaktadır. zirai işçiliği ve bakımı yapılmamış yaklaşık 25-30 yaşlarında altı adet kestane ağacı vardır. Bunun dışında taşınmaz boş ve bakımsızdır. Taşınmazın ortasından kuzey kısmına yakın yerden ve doğu batı doğrultusunda stabilize yol geçirilmiş ve taşınmaz ikiye bölünmüştür. Yaklaşık 90 m uzunluğnda olan ve taşınmazın içinden geçen yolun genişliği de 8 metredir. Sonuç olarak yaklaşık 700-720 m2 lik alandan yol geçirilmiş olup bu kısımda bitki örtüsü bulunmamaktadır. Kuzey güney doğrultusunda %60-70 dik eğimli olan taşınmaz üzerinde çalılıklar, taşlık, otlar ve dikenler, makilik bitki örtüsü vardır. Eğim ve meyve ağacı bulunmamaktadır. Taşınmaz zayıf bünyeli, derin profilli, organik maddece fakir, erozyona açık, taban suyu, tuzluluk ve alkalilik problemi olmayan kuru tarım arazisidir. Tarımsal üretim kısmen eğim ve topoğrafya yönünden kısıtlıdır. Tarımsal üretim yapmak için içindeki bitki örtüsü, taşlar kayalar temizlenmeli, iş makineleriyle topoğrafya düzeltilerek eğim ve kot farkı azaltılmalıdır. Taşınmaza ulaşım kolay, araç, traktör veya arazili araçla ulaşım mümkün olup, taşınmaz çevresindeki taşınmazlarda Rüzgar Enerji Santraline ait rüzgar gülleri olarak adlandırılan yapılar vardır. Köye yaklaşık 8 km mesafede ve uzak konumdadır.
Yüzölçümü : 24.861,96 m2
Arsa Payı : Tapu kaydında olduğu gibidir.
İmar Durumu : Yok
Kıymeti : 62.154,90 TL
KDV Oranı : KDV Kanunun 17. Maddesinin 4. Fıkrası Uyarınca Muaf
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydında olduğu gibidir.
1. Satış Günü : 01/09/2020 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 30/09/2020 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : MEZAT SALONU - Yeşilyurt Mah. 380 Sok No 2 Kat 4 ( Nazilli Vergi Dairesi 4.Kat) NAZİLLİ / AYDIN

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/111 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR