MUSTAFAKEMALPAŞA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Mustafakemalpaşa/Çeltikçi'de 4100 m2 tarla icradan satılıktır

MUSTAFAKEMALPAŞA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00962865
Şehir : Bursa / Mustafakemalpaşa
Semt-Mahalle : ÇELTİKÇİ MAH. / MUSTAFAKEMALPAŞA
: 4100
Yayınlandığı Gazeteler

MÜCADELE 15.03.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/2639 ESAS
Muhammen Bedeli
:
49,200 TL
Birinci Satış Günü
:
06.05.2019 09:40
İkinci Satış Günü
:
11.06.2019 09:40
Satış Yeri
:
Belediye Çevre Temizlik İşleri Müdürlüğü ( Orta Mah Eski Bursa Cad. Adliye Binası Karşısı Mustafakemalpaşa / Bursa )

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
MUSTAFAKEMALPAŞAİCRA DAİRESİ
2018/2639 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri :taşınmaz tarla vasfında kadastral yola cephesi yok,%8-10 civarı meyilli,geometrik olarak dikdörtgen yamuk şekline yakın,toprak yapısı killi-tınlı ve kireçli,derin ve orta geçirgen,tesviyesiz bir yapıya sahip 2.sınıf toprak yapısında,makineli tarıma uygun ,sulama imkanı olmadığından kuru tarım yapılmakta,köy yerleşim yerine yakındır.
kaydında 3083 sayılı kanunun 13.maddesi gereği tarım reformu uygulama alanı olduğu şerhi vardır
Adresi : Çeltikçi Mh Mezarlık Bayırı Mevki M.kemalpaşa / Bursa 1716 Parselde Kayıtlı Tarla Vasfında Taşınmaz
Yüzölçümü : 4.100 m2
Arsa Payı : -
İmar Durumu : yok
Kıymeti : 49.200,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler :tapu kaydında 3083 sayılı kanunun 13.maddesi gereği tarım reformu uygulama alanı olduğu şerhi vardır
1. Satış Günü : 06/05/2019 günü 09:40 - 09:45 arası
2. Satış Günü : 11/06/2019 günü 09:40 - 09:45 arası
Satış Yeri : Belediye çevre temizlik işleri müdürlüğü orta mh. eski bursa yolu adliye binası karşısı m.kemalpaşa/Bursa
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/2639 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.12/03/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR