KİLİS İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Musabeyli/Belentepe Mahallesi'nde tarla icradan satılıktır

KİLİS İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00929284
Şehir : Kilis / Musabeyli
Semt-Mahalle : BELENTEPE KÖYÜ / MERKEZKÖYLER
: 30119
Yayınlandığı Gazeteler

HARBİ GAZETE 13.01.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/108 Talimat
Muhammen Bedeli
:
301,193 TL
Birinci Satış Günü
:
19.03.2019 11:40
İkinci Satış Günü
:
16.04.2019 11:40
Satış Yeri
:
Kilis Adliyesi Müzayede Salonu Merkez/KİLİS

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KİLİS
İCRA DAİRESİ

2018/108 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Kilis İl, Musabeyli İlçe, BELENTEPE Köy, Karataş Mevkii, 180 Parsel, Satışa konu taşınmaz tam hisseli olup taşınmazın tamamı satılacaktır.Taşınmazın kuzeyi belentepe köy yolu, batısı tarla, doğusu tarla ve güneyi tarla alanları ile çevrilidir.Taşınmazın toprak yapısı killi-kumlu, organik madde bakımından fakir, ince profilli, %2-3 eğimli, gri- kahve renkli, 3. sınıf, kuru tarım arazilerindendir. Keşif tarihinde taşınmazın üzerinde 3-4 yaşlarında bütün zirai işlemleri yapılmış, henüz verim çağında olmayan 470 adet antep fıstığı fidanının bulunduğu ve fıstık tarımı yapıldığı bildirilmiştir.
Adresi : Belentepe Köyü Karataş Mevkii 180 Parsel Musabeyli / KİLİS
Yüzölçümü : 30.119,37 m2
Arsa Payı : tam
İmar Durumu : Yok
Kıymeti : 301.193,70 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : İrtifak Hakkı : Botaş Gn. Md. adına ağaç dikmek bina ve sabit tesis yapmamak şartıyla 4260,97 m² irtifak hakkı vardı
Diğer : 3402 sayılı kanunun Ek 1 inci maddesi uygulamasına tabidir.
1. Satış Günü : 19/03/2019 günü 11:40 - 11:50 arası
2. Satış Günü : 16/04/2019 günü 11:40 - 11:50 arası
Satış Yeri : Kilis Adliyesi Müzayede Salonu Merkez/KİLİS
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/108 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.11/01/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR