VARTO İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Muş Varto'da 9.000 m² tarla icradan satılıktır (çoklu satış)

VARTO İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01179857
Şehir : Muş / Varto
Semt-Mahalle : KAYNARCA KÖYÜ / MERKEZKÖYLER
: 9000

Basın İlan Kurumu Resmi İlan Portalında 25.06.2020 tarihinde yayınlanmıştır.
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/1 Talimat
Muhammen Bedeli
:
94,500 TL
Birinci Satış Günü
:
22.09.2020 11:00
İkinci Satış Günü
:
19.10.2020 11:00
Satış Yeri
:
Varto Adliyesi İcra Müdürlüğü Kalemi Varto/Muş

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
VARTO
İCRA DAİRESİ
2018/1 Talimat
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Muş İl, Varto İlçe, 0 Ada, 73 Parsel, KAYNARCA Mahalle/Köy, berojbaşı Mevkii, Satışa konu taşınmaz topografik yapı bakımından düz ve düze yakın eğimde engebesiz, taşsız derin yapılı, orta geçirgen, taban suyu seviyesi orta derinlikte ve toprak yapısı itibariyle kınlı-kumlu yapı olup, taşınmaz üzerinde tarım alet ve makinelerinin rahatça güvenlik içerisinde çalışabileceği, mevcut toprak yapısı ve bitki örtüsü popilasyonu incelendiğinde taşınmazın uzun yıllardır toprak işlemeli tarım amacıyla kullanılmadığı, sadece üzerinde kendiliğinden yetişen çayır otlarının biçilerek ve yılın yaklaşık 4 aylık zamanında da hayvan otlatılarak değerlendirilen yerlerden olduğu, taşınmazların ot verimi bakımından yüksek verimli yerlerden olup sulu tarım arazisi niteliğinde olduğu, taşınmazın bulunduğu yörede iklim ve ekolojik şartlar dolayısı ile yılda bir ürün alınabilmektedir.
Adresi : Muş İli Varto İlçesi Kaynarca Köyü Berojbaşı Mevkii 73 Parsel Varto / MUŞ
Yüzölçümü : 9.000 m2
Arsa Payı : 1/1
İmar Durumu : İMAR SAHASI DIŞINDADIR
Kıymeti : 94.500,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : ALACAKLI BANKAYA İPOTEKLİ OLUP TAPU KAYDINDA BAŞKACA HACİZLER VARDIR
1. Satış Günü : 22/09/2020 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü : 19/10/2020 günü 11:00 - 11:05 arası
Satış Yeri : Varto Adliyesi İcra Müdürlüğü Kalemi Varto/Muş
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
2 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Muş İl, Varto İlçe, 107 Parsel, KAYNARCA Mahalle/Köy, HAFSIDAN Mevkii, Satışa konu taşınmaz topografik yapı bakımından düz ve düze yakın eğimde engebesiz, taşsız derin yapılı, orta geçirgen, taban suyu seviyesi orta derinlikte ve toprak yapısı itibariyle kınlı-kumlu yapı olup, taşınmaz üzerinde tarım alet ve makinelerinin rahatça güvenlik içerisinde çalışabileceği, mevcut toprak yapısı ve bitki örtüsü popilasyonu incelendiğinde taşınmazın uzun yıllardır toprak işlemeli tarım amacıyla kullanılmadığı, sadece üzerinde kendiliğinden yetişen çayır otlarının biçilerek ve yılın yaklaşık 4 aylık zamanında da hayvan otlatılarak değerlendirilen yerlerden olduğu, taşınmazların ot verimi bakımından yüksek verimli yerlerden olup sulu tarım arazisi niteliğinde olduğu, taşınmazın bulunduğu yörede iklim ve ekolojik şartlar dolayısı ile yılda bir ürün alınabilmektedir.
Adresi : Muş İli Varto İlçesi Kaynarca Köyü Hafsıdan Mevkii 107 Parsel Varto / MUŞ
Yüzölçümü : 14.500 m2
Arsa Payı : 1/1
İmar Durumu : İMAR SAHASI DIŞINDADIR
Kıymeti : 152.250,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler :ALACAKLI BANKAYA İPOTEKLİ OLUP KAYDINDA BAŞKACA HACİZLER BULUNMAKTADIR
1. Satış Günü : 22/09/2020 günü 11:10 - 11:15 arası
2. Satış Günü : 19/10/2020 günü 11:10 - 11:15 arası
Satış Yeri : Varto Adliyesi İcra Müdürlüğü Kalemi Varto/Muş
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
3 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Muş İl, Varto İlçe, 193 Parsel, KAYNARCA Mahalle/Köy, ÇİYEPANİK Mevkii, Satışa konu taşınmaz topografik yapı bakımından düz ve düze yakın eğimde engebesiz, taşsız derin yapılı, orta geçirgen, taban suyu seviyesi orta derinlikte ve toprak yapısı itibariyle kınlı-kumlu yapı olup, taşınmaz üzerinde tarım alet ve makinelerinin rahatça güvenlik içerisinde çalışabileceği, mevcut toprak yapısı ve bitki örtüsü popilasyonu incelendiğinde taşınmazın uzun yıllardır toprak işlemeli tarım amacıyla kullanılmadığı, sadece üzerinde kendiliğinden yetişen çayır otlarının biçilerek ve yılın yaklaşık 4 aylık zamanında da hayvan otlatılarak değerlendirilen yerlerden olduğu, taşınmazların ot verimi bakımından yüksek verimli yerlerden olup sulu tarım arazisi niteliğinde olduğu, taşınmazın bulunduğu yörede iklim ve ekolojik şartlar dolayısı ile yılda bir ürün alınabilmektedir.
Adresi : Muş İli Varto İlçesi Kaynarca Köyü Çiyepanik Mevkii 193 Parsel Varto / MUŞ
Yüzölçümü : 11.625 m2
Arsa Payı : 1/1
İmar Durumu : İMAR SAHASI DIŞINDADIR
Kıymeti : 122.062,50 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Diğer : ALACAKLI BANKAYA İPOTEKLİ OLUP KAYDINDA BAŞKACA HACİZLER BULUNMAKTADIR
1. Satış Günü : 22/09/2020 günü 11:20 - 11:25 arası
2. Satış Günü : 19/10/2020 günü 11:20 - 11:25 arası
Satış Yeri : Varto Adliyesi İcra Müdürlüğü Kalemi Varto/Muş
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
4 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Muş İl, Varto İlçe, 187 Ada, 9 Parsel, GÜMGÜM Mahalle/Köy, MERGACAMO Mevkii, Satışa konu taşınmaz üzerinde herhangi bir yapının bulunmadığı, tapu kaydında niteliği arsa olup, yüzölçümünün 974,46 m2 olduğu, Borçlu adına 1/3 hisse oranında kayıtlı olduğu, taşnımazın arsa vasfında olduğu, belediye hizmetlerinden (yol, su kanalizasyon ve elektrik gibi) yararlandığı, imar sınırları içerisinde olduğu, sığ dokulu olmayan meskun mahalde olduğu, imar planında yerleşilk alan sınırları içerisinde olduğu, taşınmazın yapılaşmaya uygun açık bir alanda olması, yol, içme suyu, elektrik, alt yapı tesislerinden yararlanması, m2'sinin çok olması gibi sebeplerden dolayı kıymetinin fazla olduğu, ancak taşınmazın şehir merkezine uzak olması, yapılaşma talebinin az olduğu bir yerde olduğu, taşınmazın 1/3 oranında hisseli olması nedeniyle hisseye düşen değerin 51.971,20 TL olduğu anlaşılmıştır.
Adresi : Muş İli Varto İlçesi Gümgüm Mahallesi Mergacamo Mevkii 187 Ada 9 ParselVarto / MUŞ
Yüzölçümü : 974,46 m2
İmar Durumu : ARSA VASFINDA VE ŞEHİR İMAR SAHASI İÇERİSİNDEDİR
Kıymeti : 51.971,20 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler :ALACAKLI BANKAYA İPOTEKLİ OLUP KAYDINDA BAŞKACA HACİZLER BULUNMAKTADIR
1. Satış Günü : 22/09/2020 günü 11:30 - 11:35 arası
2. Satış Günü : 19/10/2020 günü 11:30 - 11:35 arası
Satış Yeri : Varto Adliyesi İcra Müdürlüğü Kalemi Varto/Muş
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/1 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.24/06/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR