VARTO İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Muş Varto'da 39.250 m² tarım arazisi icradan satılıktır

VARTO İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01180851
Şehir : Muş / Varto
Semt-Mahalle : ÇALIDERE KÖYÜ / ÇAYLAR
: 39000
Yayınlandığı Gazeteler

AYDINLIK VATAN-EMEK-NAMUS 29.06.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/12 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
265,000 TL
Birinci Satış Günü
:
23.09.2020 11:00
İkinci Satış Günü
:
20.10.2020 11:00
Satış Yeri
:
Varto İcra Dairesi Varto/Muş

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
VARTO

İCRA DAİRESİ

2019/12 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

TAŞINMAZIN
Özellikleri : Muş İli Varto İlçesi Çallı Dere Mahalle/Köyü Caddealtı Mevkii 106 Parsel, tapu kaydında çayır niteliğinde olup borçlu adına tam hisselidir. Tarım arazisi olarak kullanılmaktadır. Üzerinde herhangi bir ekin yoktur ancak çeşitli ağaçlar mevcuttur. Taşınmaz topoğrafik yapısı itibari ile kısmi olarak %2 ve %5 arasında engebeli yapıya sahiptir. Taşınmazın yolu bulunmaktadır. Üzerinde elektrik direği vardır. Kuru tarım arazisi niteliğindedir. Nizalı taşınmazın bulunduğu yörenin geleneksel kuru tarım sisteminde yaygın olarak buğday, nohut. karpuz ürünlerinin tarımı münavebeli olarak yapılmakta, ikli ve ekolojk şartlar dolayısıyla yılda bir ürün alınabilmektedir.
Adresi : Çallıdere Köyü Doğusunda Karlıova Yönüne Gidilirken Varto Karlıova Yolu Güneyi Varto / MUŞ
Yüzölçümü : 39.250,00 m2
İmar Durumu : Yok
Kıymeti : 265.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : 3402 sayılı Kanun'un Ek 1. maddesi uygulamasına tabidir.Varto Tapu Müdürlüğü'nün 25/02/2020 tarih ve E.688929 sayılı yazısı ile iş bu beyanın 106 parselin satışına engel bir durum olmayıp parselde Kadastro Sayısallaştırılması yapılmakta olup parsellerin m²sinde artma veya azalma olabileceği hususu.
1. Satış Günü : 23/09/2020 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü : 20/10/2020 günü 11:00 - 11:05 arası
Satış Yeri : Varto İcra Dairesi Varto/Muş
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/12 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.24/06/2020

(İİK m.126) (*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR