MUŞ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Muş Merkez'de 30.000 m² tarla icradan satılıktır

MUŞ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01137170
Şehir : Muş / Merkez
Semt-Mahalle : YEŞİLOVA KÖYÜ / MERKEZKÖYLER
: 30000
Yayınlandığı Gazeteler

POSTA 23.02.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2015/3384 ESAS
Muhammen Bedeli
:
236,500 TL
Birinci Satış Günü
:
01.04.2020 11:00
İkinci Satış Günü
:
28.04.2020 11:00
Satış Yeri
:
Muş Belediyesi Önü Eski Su Tahsilat Önü Hürriyet Polis Karakolu Karşısı Merkez/Muş

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. MUŞ İCRA DAİRESİ
2015/3384 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Muş İl, Merkez İlçe, 869 Parsel, EVRAN(YAĞCILAR) Mahalle/Köy, KİRAVİ HUDUDU Mevkii, Satışa konutaşınmaz, topoğrafik yapı olarak ortalama %5 ve %7 arasında eğimli, toprak profili itibariyle orta derin, geçirgen, taşsız, tuzluluk, çoraklık, erozyon vb. üretimi kısıtlayan herhangi bir kusuru olmayan, uzun yıllar itibariyle işlemeli tarım yapılarak değerlendirilen, komşularının tamamında buğday, nohut ve karpuz gibi ürünlerin üretiminin yapıldığı ve güvenlik içinde ürün yetiştirilebilen, teknik ve ekonomik olarak sulanamayan "Mutlak Tarım Arazisi" niteliğindedir.
Adresi : Yeşilova Beldesi Kiravi Hududu Mevkii Merkez / MUŞ
Yüzölçümü : 30.000 m2
İmar Durumu :Belediye mücavir ve imar planı dışında kaldığı anlaşılmıştır.
Kıymeti : 236.500,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : 3083 Sayılı Yasanın Uygulama Yönetmeliği 24. maddesine göre toplulaştırma alanında olup alacaklı bankaya ipoteklidir.
1. Satış Günü : 01/04/2020 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü : 28/04/2020 günü 11:00 - 11:05 arası
Satış Yeri : Muş Belediyesi Önü Eski Su Tahsilat Önü Hürriyet Polis Karakolu Karşısı Merkez/Muş
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2015/3384 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.19/02/2020

(İİK m.126)(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR