MUŞ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Muş/Merkez'de 2757 m² sulu tarım arazisi icradan satılıktır

MUŞ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01077657
Şehir : Muş / Merkez
Semt-Mahalle : AĞAÇLIK KÖYÜ / MERKEZKÖYLER
: 2757
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ ŞAFAK 06.11.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/1329 ESAS
Muhammen Bedeli
:
985,441 TL
Birinci Satış Günü
:
26.12.2019 14:30
İkinci Satış Günü
:
23.01.2020 14:30
Satış Yeri
:
Muş Belediyesi Eski Su Tahsilat Veznesi Önü Hürriyet Polis Karakolu Karşısı Merkez/Muş

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. MUŞ İCRA DAİRESİ
2017/1329 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : Özellikleri : Muş İli Merkez İlçesi Ağaçlık Köyü Köy Civarı Mevkii 116 Ada 20 Parsel, Taşınmaz tapu kaydında tarla vasfında olup tam hisselidir. Taşınmaz sulu tarım arazisi niteliğinde olup batısında geçen sulama kanalından sağlanan su ile masrafsız olarak sulanabilmektedir.Tamamı sulu ve 1. sınıf tarım arazisi niteliğindedir. Halihazır durumu itibari ile üzerinde 2 katlı betonarme bir ev bulunduğu, taşınmazın kenarlarına ise 12 yaşında 2 adet dut ağacı, 10 yaşında 5 adet elma ağacı, 13 yaşında 3 adet elma ağacı, 5 yaşında 5 adet söğüt ağacının bulunduğu, geri kalan kısımlarının ise sebze bahçesi olarak kullanıldığı, tamamen soğan ekili olduğu, komşularının bir ısmının sebze ürünleri üretimi için hazır bekletildiği, geri kalan kısımların ise tamemin konut ve yapılarla kaplandığı ve taşınmazın etrafı betonarme duvarla çevrili olduğu tespit edilmiştir. Parsel topoğrafik yapı olarak batı-doğu istikametinde az meyilli yaklaşık (%2-4 arasında eğimli) taşsız, drenaj ve tuzluluk problemi olmayan, toprak yapısı itibari ile kumlu-tınlı yapıda, derin, orta geçirgen, güvenlik içinde ürün yetiştirilebilen, sulu, Belediye mücavir alanı dahilinde, satılabilirliği ve cazibesi çok yüksek, anayola ve tüketim merkezlerine çok yakın, sebze ürünlerinin üretimine çok uygun, çok verimli ve ilerideki muhtemel gelişmeler dikkate alındığında çok kısa sürede belediye imar alanına dahil olabilecek yerlerdendir. Belediyenin tüm hizmetlerinden faydalanmaktadır. Nizalı taşınmaz üzerinde ve yörenin geleneksel sulu tarım sisteminde yaygın olarak domates, biber ve soğan ürünlerinin tarımı münavebeli olarak yapılmakta, iklim ve ekolojik şartlar dolayısı ile yılda bir ürün alınabilmektedir. taşınmazın altında ve üstünde herhangi bir irtifak hak ve tesisi bulunmamaktadır. Mahkemece taşınmazın arsa değeri 771.338,29 TL, yapı değeri 195.264,00 TL, çevre duvar değeri 8.739,36 TL, üzerinde bulunan ağaçların değeri 10.100,00 TL olmak üzere toplam değeri 985.441,65 TL olarak hesap edilmiştir.
Adresi : Ağaçlık Köyü Köy Civarı 20 parsel Merkez/Muş
Yüzölçümü : 2.757,34 m22017/1329 ESAS
İmar Durumu : Muş Belediye Başkanlığı'nın 07/07/2017 tarih ve 65 sayılı Meclis Kararı ile imar planına dahil edilmiş ve alanda 18. Madde uygulaması devam etmektedir.
Kıymeti : 985.441,65 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Dosyasındaki ve tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 26/12/2019 günü 14:30 - 14:35 arası
2. Satış Günü : 23/01/2020 günü 14:30 - 14:35 arası
Satış Yeri : Muş Belediyesi Eski Su Tahsilat Veznesi Önü Hürriyet Polis Karakolu Karşısı Merkez/Muş
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/1329 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.01/11/2019

(İİK m.126) (*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir. * : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR