MALAZGİRT İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Muş/Malazgirt'te 20.000 m² sulu tarım arazisi ve üzerindeki besi çiftliği icradan satılıktır

MALAZGİRT İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01092267
Şehir : Muş / Malazgirt
Semt-Mahalle : ÇAYIRDERE KÖYÜ / MERKEZKÖYLER
: 20000
Yayınlandığı Gazeteler

HÜRRİYET 28.11.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/11 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
3,181,389 TL
Birinci Satış Günü
:
08.01.2020 14:00
İkinci Satış Günü
:
19.02.2020 14:00
Satış Yeri
:
Malazgirt Adliyesi Hizmet Binası Bahçesi

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. MALAZGİRT İCRA DAİRESİ


2019/11 TLMT.


TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Muş İl, Malazgirt İlçe, 446 Parsel, ÇAYIRDERE Mahalle/Köy, Malazgirt ilçesi Çayırdere Köyü sınırları içersinde, 446 nolu parsel olup, tarla vasfındadır. Bir kısmının tarla olarak işlendiği, tarım yapıldığı, bir kısmında da hayvan çiftliği yapıldığı görülmüştür. Parsel sulu arazi niteliğindedir. Taşınmaz kuyu suyu ile sulanabilmekte, şekerpancarı, arpa, buğday münavebeli olarak ekilmektedir. taşınmaz düz ve düze yakın (%0-2), killi-tınlı yapıdadır. Parseller topoğrafik yapı olarak taşsız, drenaj ve tuzluluk problemi olmayan, toprağı orta derin, orta geçirgen, güvenlik içinde ürün yetişrilebilen tarım arazisi niteliğindedir. Bu taşınmaz üzerinde bulunan 6 adet çiftlik yapısı bulunmaktadır.Yapılar ahırlar, depolar, süt sağım üniteleri ve idari yapıdan oluşmakta olup tamamı tarımsal nitelikli yapılar ve müştemilatlarından oluşmatadır. Mesken niteliğinde yapı bulunmamakta olup, yapılar inşaat imalatları açısından tam olarak tamamlanmamış olmakla birlikte kapı, pencere vb müştemilatları tamamlanmammıştır.
Adresi : Çayırdere Köyü Malazgirt / MUŞ
Yüzölçümü : 20.000 m2
Arsa Payı : 1/1
İmar Durumu : Yok
Kıymeti : 3.181.389,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler :
1. Satış Günü : 08/01/2020 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 19/02/2020 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : Malazgirt Adliyesi Hizmet Binası Bahçesi - null null / null
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/11 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.27/11/2019

(İİK m.126) (*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir. * : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR