MURATLI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Muratlı'da 7.400 m2 tarla icradan satılıktır (çoklu satış)

MURATLI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01027618
Şehir : Tekirdağ / Muratlı
Semt-Mahalle : YUKARISIRT MAH. / MURATLI
: 7400
Yayınlandığı Gazeteler

MURATLI HİZMET 22.07.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/68 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
129,500 TL
Birinci Satış Günü
:
26.09.2019 14:00
İkinci Satış Günü
:
21.10.2019 14:00
Satış Yeri
:
Muratlı Hükümet Konağı Adliye Duruşma Salonu Muratlı TEKİRDAĞ -

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
MURATLI
İCRA DAİRESİ
2019/68 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Tekirdağ İl, Muratlı İlçe, 0 Ada, 43 Parsel, YUKARISIRT Mahalle/Köy, KÖY CİVARI Mevkii, Bilirkişi raporuna göre ; taşınmaz yerleşim alanına kuş uçuşu yaklaşık 150-200 m ve Muratlı İlçesi yerleşim alanına kuş uçuşu yaklaşık 4 km mesafededir.Topoğrafik %3-5 eğitimli bir zemine sahiptir.Taşınmaz killi-tınlı toprak yapısında , drenaj,tuzluluk ve alkalilik problemi olmayan,makinalı tarıma elverişli kurum tarım arazisidir. Parsel tarımsal amaçla değerlendirilmektedir.parsel üzerinde Ayçiçeği tarımı sürülüdür.Parselin yol,su,kanalizasyon ve elektrik gibi belediye alt yapı hizmetlerinden yararlanamadığı ve imar alanı dışında olduğu görülmüştür.
Adresi : Yukarısırt Köyü Köy Civarı Mevkii 43 ParselTarla Nitelikli Taşınmaz Muratlı / TEKİRDAĞ
Yüzölçümü : 7.400,00 m2
Kıymeti : 129.500,00 TL
KDV Oranı : %18
1. Satış Günü : 26/09/2019 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 21/10/2019 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : Muratlı Hükümet Konağı Adliye Duruşma Salonu Muratlı TEKİRDAĞ -
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
2 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Tekirdağ İl, Muratlı İlçe, 0 Ada, 6 Parsel, YUKARISIRT Mahalle/Köy, UHLAS Mevkii, Bilirkişi raporuna göre ; taşınmaz yerleşim alanına Kuş uçuşu yaklaşık 1 km ve Muratlı ilçesi yerleşim alanına kuş açuşu yaklaşık 4 km mesafededir. Taşınmaz topoğrafik %6-8 eğimli bir zemine sahip, klilli - tınlı toprak yapısında ,drenaj, tuzluluk ve alkalilik probelmi olmayan , makinalı tarıma elverişli kuru tarım arazisidir.parselin tarımsal amaçla değerlendirilmektedir ve ayçiçeği tarımı için sürülü olduğu görülmüştür.parselin yol, su, kanalizasyon ve elektrik gibi belediye alt yapı hizmetlerinden yararlanmadığı ve imar alanı dışındadır.
Adresi : Yukarısırt Köyü ,Uhlas Mevkii ,6 ParselMuratlı / TEKİRDAĞ
Yüzölçümü : 14.500,00 m2
Kıymeti : 217.500,00 TL
KDV Oranı : %18
1. Satış Günü : 26/09/2019 günü 14:25 - 14:30 arası
2. Satış Günü : 21/10/2019 günü 14:25 - 14:30 arası
Satış Yeri : Muratlı Hükümet Konağı Adliye Duruşma Salonu Muratlı TEKİRDAĞ -
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/68 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları, İ.İ.K 127 md. Gereğince adresleri tapuda kayıtlı olmayan ve/veya tapuda kayıtlı adreslerinde bulunamayan ve adli tebligatı iade gelen ilgililere ayrıca adres tahkiki yapılmadan gazetedeki satış ilanının tebligat yerine geçeceği hususu ihtar ve ilanen tebliğ olunur.16/07/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR