YATAĞAN SULH HUKUK MAHKEMESİ

Muğla Yatağan'da 7864 m² tarla icradan satılıktır

YATAĞAN SULH HUKUK MAHKEMESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01134304
Şehir : Muğla / Yatağan
Semt-Mahalle : YENİ MAH. / YATAĞAN
: 7864
Yayınlandığı Gazeteler

DEMEÇ 21.02.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/12 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
209,597 TL
Birinci Satış Günü
:
16.04.2020 14:00
İkinci Satış Günü
:
21.05.2020 14:00
Satış Yeri
:
Muğla-Yatağan Hükümet Konağı önü

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
YATAĞAN
(SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

2019/12 SATIŞ
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Muğla İli, Yatağan İlçesi, 120 Ada, 18 Parsel, Yeni Mahalle, Selviovası Mevkiindedir. Taşınmaz Yatağan Belediye sınırları içerisinde 1/25000 ölçekli Muğla Nazım İmar Planı içerisindedir. İlçe merkezine, mahalle merkezine ve meskun alana uzak konumdadır. Kadastral bir yola cephelidir. Bu nedenle ulaşım sorunu yoktur. Etrafında henüz bir yapılaşma yoktur. Belediye ve diğer kentsel alt yapı hizmetlerinden henüz yararlanmamaktadır. 1/25000 ölçekli Muğla Nazım İmar Planına göre "Tarımsal Niteliği Korunacak Alan ve Sulama Alanı olarak işaretlenmiştir. Kadastral parsel niteliğindedir. Taşınmaz üzerine konut amaçlı yapı yapılması mümkün değildir. Ancak belediye ile Tarım ve Orman İl Müdürlüğü'nden uygunluk görüşü alınmak kaydıyla tarım ve hayvancılıkla ilgili yapı ve tesisler yapılması mümkündür. Taşınmazın bulunduğu bölgede "GİRME SULAMASI AT VE TİGH PROJESİ (Arazi Toplulaştırma Projesi)" çalışmalarına başlanılmıştır. Taşınmazın topoğrafik durumu genel olarak düz konumdadır. Derin profilli kumlu-tınlı toprak yapısındadır. Makineli tarıma elverişli olup, içinde bulunan sulama kuyusundan sulama imkanı bulunmaktadır. Bu yüzden yıllık kültür bitkileri olan sulu ve kıraç şartlarda yetişen buğday, arpa, tütün, fiğ, bakla, mısır, susam, karpuz, kavun, patlıcan, biber, domates, yonca, sudan otu gibi ürünlerin yetiştirilmesine uygun, sulu tarım arazisi niteliğinde bir taşınmazdır. Taşınmaz içerisinde değişik yaşlarda ve sayıda ayva, zeytin, elma, şeftali, cennet elması, nar ve ceviz ağaçları bulunmaktadır. Taşınmaz üzerinde yapı ve tesis olarak keson kuyu, wc, depo, demir kapı, tel çitler bulunmaktadır.
Adresi : Yeni Mahalle Yatağan/MUĞLA
Yüzölçümü : 7.864,00 m2
Arsa Payı : Tam
İmar Durumu : 1/25000 Ölçekli Muğla Nazım İmar Planı'na göre "Tarımsal Niteliği Korunacak Alan ve Sulama Alanı" olarak işaretlenmiştir.
Kıymeti : 209.597,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Birçok haciz bulunmaktadır. Ayrıca Tarım ve Orman Bakanlığı Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü 21. Bölge Müdürlüğü'nün 04.02.2020 tarihli ve 60103256-75179614 sayılı yazı cevabına göre taşınmazı alacak şahıs, taşınmazın tapu kaydındaki şerhin gereği Arazi Toplulaştırma işi ile ilgili
bugüne kadar yapılan iş ve işlemleri kabul etmiş sayılacaktır.
1. Satış Günü : 16/04/2020 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 21/05/2020 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : Muğla-Yatağan Hükümet Konağı önü
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/12 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.14/02/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR