MİLAS İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Muğla Milas'ta 366 m² tarla icradan satılıktır

MİLAS İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01199898
Şehir : Muğla / Milas
Semt-Mahalle : AKKOVANLIK MAH. / MİLAS
: 366
Yayınlandığı Gazeteler

GAZETE MİLAS 29.07.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2012/533 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
10,982 TL
Birinci Satış Günü
:
02.10.2020 11:05
Satış Yeri
:
Güneş mah. LabrandaBulv. Milas Adliyesi Ek Hizmet Binası Yanı Belediye Mezat Salonu Milas/Muğla

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
MİLAS
İCRA DAİRESİ

2012/533 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

(İİK 133. Maddesi uyarınca)
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Muğla İl, Milas İlçe, 261 Ada, 2 Parsel, AKKOVANLIK Mahalle, Hacı İmamlar Mevkii, tapunun Cilt:16, Sayfa:1526'da kayıtlı tamamı satışa konuolan taşınmaz, 366,08 m2 büyüklüğünde olup, Tarla niteliğindedir. İmar Durumu Bilgileri; 1/25.000 ölçekli Muğla Nazım İmar Planında Tarım Alanı ve Önemli Doğa Alanında Kalmaktadır. Mahallinde yapılan inceleme;Taşınmaz Akkovanlık Mahallesinin kuş uçumu yaklaşık 2200 m. güney-doğusunda ve Milas-Akkovanlık mahalle yolunun 140 m. doğusunda ve Akkovanlık Mahallesine bağlı Hacı İmamlar yerleşim yeri içinde bulunmaktadır. Parsel Kumlu-tınlı toprak yapısında olup, topoğrafik açıdan düz bir yüzeye sahip ve mekanize tarıma uygundur. Keşif tarihi itibariyle boş ve düz kıraç arazi olan taşınmaz Akkovanlık Mahallesine bağlı Hacı Imamlar yerleşim yeri içinde olması nedeniyle aynı zamanda arsa özelliğindedir. Parsel üzerinde çevresindeki arazilerde olduğu gibi kuru şartlarda yetiştirilebilen hububat ürünleri (Buğday, arpa, yulaf vs gibi) ile tütün ve meyvecilik (zeytin, badem, armut ve bağcılık vs gibi) ziraatı yapılabilir durumdadır.Taşınmazın güney sınırı kadastral cepheli durumda olup. her türlü araçla ulaşım imkanı bulunmaktadır
Kıymeti : 10.982,40 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 02/10/2020 günü 11:05 - 11:10 arası
Satış Yeri : Güneş mah. LabrandaBulv. Milas Adliyesi Ek Hizmet Binası Yanı Belediye Mezat Salonu Milas/Muğla
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2012/533 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.23/07/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR