MUĞLA 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Muğla Menteşe'de 19.522 m² tarım arazisi ve içerisindeki tek katlı ev icradan satılıktır

MUĞLA 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01182490
Şehir : Muğla / Menteşe
Semt-Mahalle : GAZELLER MAH. / MENTEŞE
: 19522
Yayınlandığı Gazeteler

MUĞLA YENİGÜN 01.07.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/151 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
300,000 TL
Birinci Satış Günü
:
26.08.2020 14:00
İkinci Satış Günü
:
23.09.2020 14:00
Satış Yeri
:
1. İcra Müdürlüğü - Adalet Sarayı Ek Bina Carfoursa Arkası Seba Mobilya Yanı MENTEŞE / MUĞLA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
MUĞLA
1. İCRA DAİRESİ

2019/151 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
Taşınmazın Özellikleri : Muğla İli, Menteşe İlçesi, Gazeller mahallesi Bozbayır mevkii 196 Ada, 10 Parsel de bulunan tek katlı kargir ev ve tarla vasıflı taşınmazdır. Taşınmaz, bağlı bulunduğu Gazeller Mahallesi yerleşkesinin yaklaşık 5 km kadar batı tarafında, Muğla-Denizli karayolunu 2,5 km kuzeybatı tarafında kalmaktadır. Taşınmazın etrafı duvar, tel çit vb. bir yapı ile çevrilidir. Taşınmaz fiilen kuru tarım arazisi durumundadır. 5,5-6 dönümünün zeytin ve meyve ağaçları mevcuttur. 15-20 yaşlarında yaklaşık 100Üzerinde iki adet ev, iki adet bahçe tuvaleti, iki adet basit yapı tarzında hayvan ağılı, iki adet taş keson kuyu bulunmaktadır. Taşınmazın kuzeydoğu tarafında bulunan ve tapu kaydında yer alan ev tahmini 70-80 yaşlarında, 52 m2 taban alanlı, iki katlı, taş beden duvarlı ve kiremit çatılı eski bir evdir. Taşınmazın güney tarafında yer alan ev binası ise, 10-15 yaşlarında, 90 m2 taban alanlı, tek katlı ve kiremit çatılı bir evdir. İki oda, bir salon, mutfak ve banyodan oluşmaktadır. Mutfakta ve girişteki zemin terasında, yemek pişirmek için yapılan ocak bulunmaktadır. Tuvaleti bahçededir. Giriş kapısı demir doğrama, iç kapılar ahşap, pencereler pvc doğramadır. Duvarlar sıva üzeri badanadır. Elektrik ve suyu mevcuttur. Taşınmazın kuzey doğu tarafında yer alan hayva ağılları, basit yapı tarzında inşa edilmiş yapılardır. Bu yapılardan taş duvarlı temel üzerinde ahşap dikmeli, etrafı açık ve kiremit çatılı olan ağıl yapısı 60 m2, ahşap dikmeli ve ahşap kirişli çatı üzerine saç levha örtülerek inşa edilen diğer yapı ise 80 m2 dir. Bu yapılardan ayrı olarak taşınmaz üzerinde 2 mt çapında ve yaklaşık 10-12 mt derinlikte iki adet taş keson kuyu bulunmaktadır. Kuyularda su bulunduğu ve arazide yetiştirilen sebze ve meyvelerin sulanmasında kullanıldığı görülmüştür.
Yüzölçümü : 19.522,05 m2
Arsa Payı : Tam hisse
İmar Durumu : Tespitli yerleşik alan sınırları dışında, 1/5000 ölçekli Nazım İmar Planı ile 1/1000 ölçekli uygulama imar planı bulunmadığı, taşınmazın, 1/25000 ölçekli Nazım İmar planında tarım alanında.
Kıymeti : 300.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler :
1. Satış Günü : 26/08/2020 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 23/09/2020 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : 1. İcra Müdürlüğü - Adalet Sarayı Ek Bina Carfoursa Arkası Seba Mobilya Yanı MENTEŞE / MUĞLA

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/151 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.25/06/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR