KÖYCEĞİZ SULH HUKUK MAHKEMESİ

Muğla Köyceğiz'de 914 m² tarım arazisi mahkeme kararıyla satılıktır

KÖYCEĞİZ SULH HUKUK MAHKEMESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01053796
Şehir : Muğla / Köyceğiz
Semt-Mahalle : DÖĞÜŞBELEN MAH. / KÖYCEĞİZ
: 914
Yayınlandığı Gazeteler

KÖYCEĞİZ 20.09.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/1 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
103,054 TL
Birinci Satış Günü
:
24.10.2019 10:30
İkinci Satış Günü
:
20.11.2019 10:30
Satış Yeri
:
Köyceğiz İcra Müdürlüğü Önü

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KÖYCEĞİZ
(SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

2019/1 SATIŞ
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Satışa Konu Taşınmaz Muğla İli, Köyceğiz İlçesi, Döğüşbelen Mahallesi, 136 Ada, 3 Parsel sayılı taşınmaz 914,79 m² olup, tapuda Ham Toprak vasfı ile kayıtlıdır. Satışa Konu taşınmaz düz veya düze yakın meyilli taşlı ve kumlu tınlı toprak yapısında taban suyu yüksek IV sınıf tarım arazisidir. kırsal yerleşme alanında yerlişik alan sınırlarında kalmaktadır. arazi üzerinde herhangi bir tarımsal faaliyet görülmemiştir. tarım toprağı niteliğindedir. ( 91.479 TL Arazinin Değeri ) Taşınmaz üzerinde değişik cins ve yaşlarda ( Dut, Hint İnciri ) toplam 3 Adet Ağaç Bulunmaktadır.( 325 TL ağaçların değeri ) yine taşınmaz üzerinde 35,50 m² taban alanlı yapı bulunmaktadır. yapı eski tip takoz tuğla ile örülü olup bir kısım sıvalıdır. tapı pencere ve çatı örtüsü yoktur. ( 11.250 TL değeri ) TAŞINMAZIN TOPLAM DEĞERİ 103.054 TL dir.
Adresi : Köyceğiz İlçesi, Döğüşbelen Mahallesi, 136 Ada, 3 Parsel
Yüzölçümü : 914,79 m2
Arsa Payı : Tam
İmar Durumu : İnşaat tarzı 1/25000 Ölçekli Çevre Düzeni Planında Tarım alanında kalmakta olup, %5 İnşaat Şartlı olan yerlerdendir.
Kıymeti : 103.054,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Yok
1. Satış Günü : 24/10/2019 günü 10:30 - 10:40 arası
2. Satış Günü : 20/11/2019 günü 10:30 - 10:40 arası
Satış Yeri : Köyceğiz İcra Müdürlüğü Önü
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/1 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.15/09/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR