MİLAS İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Milas'ta tarla ve üzerindeki binaların hissesi icradan satılıktır (Çoklu satış)

MİLAS İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01004122
Şehir : Muğla / Milas
Semt-Mahalle : KIYIKIŞLACIK MAH. / MİLAS
: 1998
Yayınlandığı Gazeteler

MİLAT 26.05.2019
Gazetenin Diğer Arşiv İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/287 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
21,278 TL
Birinci Satış Günü
:
21.08.2019 14:00
İkinci Satış Günü
:
16.09.2019 14:00
Satış Yeri
:
GÜNEŞ MAH. LABRANDA CADDESİ, LABRANDA SU TESİSLERİ KARŞISI MİLAS ADLİYESİ EK BİNASI YANI MİLAS BELEDİYESİ MEZAT SALONU MİLAS/MUĞLA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
MİLAS
İCRA DAİRESİ
2018/287 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Muğla İl, Milas İlçe, 379 Ada, 12 Parsel, KIYIKIŞLACIK Mahalle/Köy, YAVANKUYU Mevkii, Tarla ana taşınmaz nitelikli borçluya ait 3/32 hisseli taşınmaz. Taşınmaz içindeki binaların özellikleri ; YOLDAN TAŞINMAZA GİRİŞTEKİ BİNA; Bina yığmı inşaat tarzında yapılmış ve tek katlıdır. Pencereleri PVC doğrama, bazı pencerelerinde demir korkuluk bulunmaktadır. Binanın üzeri ahşap çatı, çatı örtüsü marsiyla kiremittir. Binanın bir kısmı başka parsele tecavüzlü durumdadır. Binanın parsel içindeki kalan alanı 27,00 m2 dir. TAŞINMAZIN ORTASINDAKİ BİNA; Tek katlı ve betonarme inşaat tarzında yapılmıştır. Pencereler PVC doğrama ve giriş kapısı çelik kapıdır. Binanın üzeri teras çatıdır. Taban alanı 95,00 m2 dir. TAŞINMAZIN ARKA KISMINDAKİ BİNA; Yığma inşaat tarzında yapılmıştır. Üzeri teras çatıdır. Pencereleri demir doğrama ve alanı 35,00 m2 dir.
Yüzölçümü : 1.998,70 m2
Arsa Payı : 3/32 HİSSESİ
İmar Durumu : Koruma Amaçlı İmar planı içerisinde bulunduğu, söz konusu plan Muğla Kültür Varlıklarını Koruma Kurulunun kararına istinaden Devize edilmesi nedeniyle Muğla Kültür Varlıklarını Koruma Kuruluna onaylanması için gönderildiği ve Revizyon İmar Planının onaylanmasından sonra bilgi verileceği bildirilmiştir.
Kıymeti : 21.278,30 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Diğer : 3.DERECE SİT ALANIDIR.
1. Satış Günü : 21/08/2019 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 16/09/2019 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : GÜNEŞ MAH. LABRANDA CADDESİ, LABRANDA SU TESİSLERİ KARŞISI MİLAS ADLİYESİ EK BİNASI YANI MİLAS BELEDİYESİ MEZAT SALONU MİLAS/MUĞLA
2 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Muğla İl, Milas İlçe, 394 Ada, 129 Parsel, KIYIKIŞLACIK Mahalle/Köy, KÖYLÜK Mevkii, ZEYTİNLİK ana taşınmaz nitelikli, borçluya ait 3/32 hisseli taşınmazdır. Taşınmaz Kıyıkışlacık mahallesinin kuş uçumu yaklaşık 1000 m.kuzey-batısında ve denize de kuş uçumu yaklaşık 1350 m.mesafede bulunmaktadır. Parsel kumlu-tınlı toprak yapısında olup zemin %5-10 arasında değişen eğime sahiptir. Kıraç arazi olan taşınmaz üzerinde deliceden aşılama 50-60 yaş üstünde zeytin ağaçları bulunan meyilli, kıraç, kapama mahsuldar zeytinlik özelliğinde olup, zeytin ağaçlarının bir kısmına gençleştirme budaması uygulanmıştır. Parsel zemini meyilli olması yanında arazi üzerindeki zeytin ağaçları belirli aralık ve mesafe ile dikilmeyip, taşınmaz üzerinde doğal olarak yetişen delicelerin aşılanması suretiyle yetiştirildiğinden arazi üzerinddeki dağılımları düzgün olmadığı için mekanize tarıma uygun değildir. Kuzeyi kadastral yola cepheli olan taşınmazın araçla ulaşım imkanı bulunmaktadır.
Yüzölçümü : 26.987,02 m2
Arsa Payı : 3/32 HİSSESİ
İmar Durumu :Koruma Amaçlı İmar planı içerisinde bulunduğu, söz konusu plan Muğla Kültür Varlıklarını Koruma Kurulunun kararına istinaden Devize edilmesi nedeniyle Muğla Kültür Varlıklarını Koruma Kuruluna onaylanması için gönderildiği ve Revizyon İmar Planının onaylanmasından sonra bilgi verileceği bildirilmiştir.
Kıymeti : 63.250,83 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Diğer : 3.DERECE SİT ALANIDIR.
1. Satış Günü : 21/08/2019 günü 14:20 - 14:25 arası
2. Satış Günü : 16/09/2019 günü 14:20 - 14:25 arası
Satış Yeri : GÜNEŞ MAH. LABRANDA CADDESİ, LABRANDA SU TESİSLERİ KARŞISI MİLAS ADLİYESİ EK BİNASI YANI MİLAS BELEDİYESİ MEZAT SALONU MİLAS/MUĞLA
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ve tapu dairesince alınacak başkaca masraflar ile teslim ve tahliye masrafları alıcıya aittir. Alıcıya yapılacak ihtarda verilen süre içerisinde ihaleden kaynaklanan Damga Vergisi , KDV ve tapu alım harcını yatırmadığı taktirde resen İİK nun 133. Maddesi uyarınca ihalenin iptaline karar verilecektir. İhaleden kaynaklanan Tellâliye resmi, tapu satım harcı satış bedelinden ödenir. Taşınmazın aynından doğan vergi borcu yönünden ise takibin ipoteğin paraya çevrilmesi yolu ile başlatılan takip olması halinde ihale bedelinin dosya alacağını karşılamaması durumunda 7101 sayılı kanunla değişikliğe gidilen İ.İ.K 206. Madde ve 6183 sayılı AATUHK'nun 21/2 maddesi dikkate alınacaktır.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- İİK 'nun 127. maddesi uyarınca, ilanın birer sureti borçluya ve alacaklıya ve taşınmazın tapu siciline kayıtlı bulunan ilgililerinin tapuda kayıtlı adresleri varsa bu adreslerine tebliğ olunur. Adresin tapuda kayıtlı olmaması halinde, varsa adres kayıt sistemindeki adresleri tebligat adresleri olarak kabul edilir. Bunların dışında ayrıca adres tahkiki yapılmaz, gazetede veya elektronik ortamda yapılan satış ilanı tebligat yerine geçer.
7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/287 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.16/05/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR