MİLAS SULH HUKUK MAHKEMESİ

Milas/Epce'de sulu tarım arazisı mahkeme kararıyla satılıktır

MİLAS SULH HUKUK MAHKEMESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00950686
Şehir : Muğla / Milas
Semt-Mahalle : EPÇE MAH. / MİLAS
: 12544
Yayınlandığı Gazeteler

ÖNDER 22.02.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/18 Satış
Muhammen Bedeli
:
313,600 TL
Birinci Satış Günü
:
01.04.2019 12:15
İkinci Satış Günü
:
26.04.2019 12:15
Satış Yeri
:
Güneş mahallesi Labranda Bulvarı su şişeleme tesisleri karşısı Belediye Mezat salonu-Milas

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
MİLAS
(SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

2017/18 SATIŞ
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
Taşınmazın Özellikleri : Muğla İl, Milas İlçe, 551 Parsel, EPCE Mahalle, Aydınbucağı Mevkii, Taşınmaz tarla niteliğindedir. Epce mahallesi'nin yaklaşık 570 m güney-doğusunda plansız alanda bulunmaktadır.Kumlu-tınlı,derin profilli sulanabilir taban arazi özelliğindedir. Üzerinde her türlü tarla ürünleri ile sebze ve meyvecilik ziraatı yapılmaya müsait sulu tarım arazisidir.
Yüzölçümü : 12.544,00 m2
İmar Durumu : 1/25.000 ölçekli Muğla nazım imar planında tarım alanı ve sulama alanında kalmaktadır.
Kıymeti : 313.600,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler :Muhtelif sayıda haciz şerhleri bulunmaktadır.
1. Satış Günü : 01/04/2019 günü 12:15 - 12:20 arası
2. Satış Günü : 26/04/2019 günü 12:15 - 12:20 arası
Satış Yeri : Güneş mahallesi Labranda Bulvarı su şişeleme tesisleri karşısı Belediye Mezat salonu-Milas.

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Binde 5,69 Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/18 Satış sayılı dosya numarasıyla memurluğumuza başvurmaları ilan olunur.19/02/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR