MİLAS İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Milas/Balcılar'da tarla icradan satılıktır

MİLAS İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00945308
Şehir : Muğla / Milas
Semt-Mahalle : BALCILAR MAH. / MİLAS
: 604
Yayınlandığı Gazeteler

MİLLİYET 13.02.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/454 Talimat
Muhammen Bedeli
:
140,019 TL
Birinci Satış Günü
:
22.05.2019 11:00
İkinci Satış Günü
:
19.06.2019 11:00
Satış Yeri
:
Güneş Mah. Labranda Bulv. Milas Adliyesi Ek Hizmet Binası Yanı Belediye Mezat Salonu MİLAS /MUĞLA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
MİLAS
İCRA DAİRESİ

2018/454 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Muğla İl, Milas İlçe, 118 Ada, 61 Parsel, BALCILAR Mahalle , köycivarı Mevkii, Kargir ev ve zeytinli tarla vasfında ve Tapunun cilt; 7, sayfa:616'da kayıtlı taşınmazın tamamı satışa konudur.İmar Durumu: Belediye yazısına göre taşınmaz tespitli Köy yerleşik alanı içindedir. Yolu olmayan taşınmazlara inşaat izni verilmeyecektir.
Bilirkişi raporuna göre; Parsel içinde iki katlı yığma inşaat tarzında yapılmış iki adet bina ve muhtelif yaşlarda aşağıda belirtilen meyve ağaçları bulunmaktadır.a) Kadastro paftasında bulunan bina; iki katlı ve yığma inşaat tarzında yapılmıştır. Binanın beden ve bölme duvarları tuğla sıvalı ve boyalıdır. Üzeri ahşap çatı, çatı örtüsü kiremittir. Alt ve üstkat birlikte kullanılmaktadır.Alt katta salon, mutfak, tuvalet-banyo bulunmaktadır.Binanın taban alanı 48m2, toplam alanı 96m2'dir. b) Kadastro paftasında bulunmayan daha sonra yapılan bina; ikikatlı ve yığma inşaat tarzında yapılmıştır.Binanın beden ve bölme duvarları tuğla duvar sıvalı ve boyalıdır.Üzeri terastır.Alt ve üst kat birlikte kullanılmaktadır.Binanın taban alanı 55m2, toplam alanı 110m2'dir. Taşınmaz içerisinde 1 adet 10 yaş nar, 1 adet 10 yaş armut, 1 adet 10 yaş asma, 1 adet 90-100 yaş zeytin, 13 adet 10-15 yaş zeytin ağaçları bulunmaktadır.Taşınmazın kuzeydoğu sınırından kadastral yola cephesi bulunmakta olup her türle araçla ulaşım mevcuttur.
Yüzölçümü : 604,40 m2
Kıymeti : 140.019,20 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 22/05/2019 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü : 19/06/2019 günü 11:00 - 11:05 arası
Satış Yeri : Güneş Mah. Labranda Bulv. Milas Adliyesi Ek Hizmet Binası Yanı Belediye Mezat Salonu MİLAS /MUĞLA

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/454 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.10/02/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR