MİLAS İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Milas/Akkovanlık'ta kıraç arazi icradan satılıktır (Çoklu satış)

MİLAS İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00946356
Şehir : Muğla / Milas
Semt-Mahalle : AKKOVANLIK MAH. / MİLAS
: 5639
Yayınlandığı Gazeteler

ÖNDER 14.02.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/745 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
44,473 TL
Birinci Satış Günü
:
29.04.2019 10:45
İkinci Satış Günü
:
24.05.2019 10:45
Satış Yeri
:
Güneş mah. Labranda Bul. Milas Adliyesi Ek Hizmet Binası Yanı Belediye Mezat Salonu MİLAS/MUĞLA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
MİLAS İCRA DAİRESİ
2017/745 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Muğla İl, Milas İlçe, 285 Ada, 14 Parsel, AKKOVANLIK Mahalle/Köy, Taşınmaz Akkovanlık Mahallesi yerleşim alanının yaklaşık 210 m. batısında bulunmaktadır. Kumlu-tınlı toprak yapısında olan taşınmaz, tarım için yeterli derinliğe sahip, su tutma kapasitesi iyi, alkalilik, tuzluluk, taşlılık, drenaj ve taban suyu problemi yoktur. Topoğrafik açıdan bir kısmı düz, bir kısmı hafif eğimli bir yüzeye sahip olan taşınmaz verimliliği arttıran organik ve inorganik bitki besin elementlerince orta düzeydedir. Kıraç arazi olan taşınmaz üzerinde kuru şartlarda yetiştirilebilen hububat ürünleri (Buğday, arpa, yulaf vs gibi) ile meyvecilik (zeytin, badem, armut ve bağcılık vs gibi) ziraatı yapılabilir. Mekanize tarıma uygun olan taşınmazın kadastral yola cephesi olmayıp ancak 25 m. yakınına kadar araçla ulaşım imkânı vardır. Ekteki fotoğrafta görüldüğü gibi taşınmaz üzerinde 5 m. derinliğinde taş örme kuyu ile bu kuyudan suyu çeken dinamo bulunmakta olup, kuyu suyu ancak bir ailenin yıllık sebze ihtiyacını karşılayacak kadar araziyi sulayabilmektedir.
Yüzölçümü : 5.639,13 m2
İmar Durumu : 1/25.000 ölçekli Muğla Nazım İmar Planında Tarım Alanında Kalmaktadır.
Kıymeti : 44.473,91 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 29/04/2019 günü 10:45 - 10:50 arası
2. Satış Günü : 24/05/2019 günü 10:45 - 10:50 arası
Satış Yeri : Güneş mah. Labranda Bul. Milas Adliyesi Ek Hizmet Binası Yanı Belediye Mezat Salonu MİLAS/MUĞLA

2 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Muğla İl, Milas İlçe, 285 Ada, 23 Parsel, AKKOVANLIK Mahalle/Köy, Taşınmaz Akkovanlık Mahallesi yerleşim alanının yaklaşık 360 m. batısında bulunmaktadır. Kumlu-tınlı toprak yapısında olan taşınmaz, tarım için yeterli derinliğe sahip, su tutma kapasitesi iyi, alkalilik, tuzluluk, taşlılık, drenaj ve taban suyu problemi yoktur. Topoğrafik açıdan hafif eğimli bir yüzeye sahip olan taşınmaz verimliliği arttıran organik ve inorganik bitki besin elementlerince orta düzeydedir.Kıraç arazi olan taşınmaz üzerinde kuru şartlarda yetiştirilebilen hububat ürünleri (Buğday, arpa, yulaf vs gibi) ile keşif sırasında ve ekteki fotoğraflarda görüldüğü gibi tütün ve meyvecilik (zeytin, badem, armut ve bağcılık vs gibi) ziraatı yapılabilir. Mekanize tarıma uygun olan taşınmazın doğu ve batı sınırı kadastral yola cepheli olması nedeniyle her türlü araçla ulaşım imkânı vardır.
Yüzölçümü : 1.707,01 m2
İmar Durumu : 1/25.000 ölçekli Muğla Nazım İmar Planında Tarım Alanında Kalmaktadır.
Kıymeti : 8.535,05 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 29/04/2019 günü 11:05 - 11:10 arası
2. Satış Günü : 24/05/2019 günü 11:05 - 11:10 arası
Satış Yeri : Güneş Mah. Labranda Bulv. Milas Adliyesi ek Hizmet Binası Yanı Belediye Mezat Salonu MİLAS /MUĞLA

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/745 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.10/02/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR