MİLAS İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Milas Akkovanlık'ta 58.072 m² tarla icradan satılıktır

MİLAS İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01094948
Şehir : Muğla / Milas
Semt-Mahalle : AKKOVANLIK MAH. / MİLAS
: 58072
Yayınlandığı Gazeteler

SABAH 04.12.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2016/383 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
464,578 TL
Birinci Satış Günü
:
21.02.2020 15:10
İkinci Satış Günü
:
20.03.2020 15:10
Satış Yeri
:
Güneş mah. Labranda Bulv. Milas Adliyesi Ek Hizmet Binası Yanı Belediye Mezat Salonu Milas/Muğla

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
MİLAS
İCRA DAİRESİ

2016/383 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Muğla İl, Milas İlçe, 138 Ada, 2 Parsel, Akkovanlık Mahallesi, Piri Pınarı Mevkii, tapunun cilt;4 sayfa; 398 kayıtlı 58.072,31m2 büyüklükte ve tarla vasfındadır.Hissesi tamdır.Taşınmazın İmar Durumu ; 1/25.000 ölçekli Muğla Nazım Imar planında bir kısmı Tarım alanı, bir kısmı Orman alanı ve önemli doğa alanında kalmaktadır.Mahallinde yapılan incelemede; Taşınmaz Akkovanlık mahallesinin kuş uçumu yaklaşık 1 km kuzey-doğusunda, Akkovanlık mahallesine bağlı Tığlılar yerleşim yerinin kuş uçumu yaklaşık 1 km güney-batısında ve Akkovanlık-Tığlılar yolunun 430 m batısında bulunmaktadır. Taşınmaz kumlu-tınlı toprak yapısında olup, zemin taşlık, kayalık ve bazı kısımları çalılıkla kaplıdır. Üzerinde yaşları 5-80 arasında değişen fıstık çamları ile seyrek olarak delice (yabani zeytin) ağaçları bulunan parselin bir kısmı düz, bir kısmı meyilli, kıraç, fıstık çamlığı özelliğindedir. Parsel zemini eğimli, kısmen taşlık ve çalılık olması yanında arazi üzerindeki fıstık çamları belirli aralık ve mesafe ile dikilmeyip parsel üzerinde kendiliğinden yetiştiğinden arazi üzerindeki dağılımları düzgün olmaması nedeniyle, (bazı kısımları hariç) taşınmazın tamamı traktörle işlenebilecek durumda değildir. Taşınmazın kadastral yolla (arazi yoluyla) araçla ulaşım imkânı bulunmaktadır.
Kıymeti : 464.578,48 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 21/02/2020 günü 15:10 - 15:15 arası
2. Satış Günü : 20/03/2020 günü 15:10 - 15:15 arası
Satış Yeri : Güneş mah. Labranda Bulv. Milas Adliyesi Ek Hizmet Binası Yanı Belediye Mezat Salonu Milas/Muğla
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/383 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.29/11/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR