MİLAS İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Milas Akkovanlık'ta 4.487 m2 tarla icradan satılıktır (çoklu satış)

MİLAS İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01130798
Şehir : Muğla / Milas
Semt-Mahalle : AKKOVANLIK MAH. / MİLAS
: 4487
Yayınlandığı Gazeteler

SÖZCÜ 13.02.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/539 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
36,698 TL
Birinci Satış Günü
:
16.04.2020 14:00
İkinci Satış Günü
:
12.05.2020 14:00
Satış Yeri
:
GÜNEŞ MAH. LABRANDA CADDESİ, LABRANDA SU TESİSLERİ KARŞISI MİLAS ADLİYESİ EK BİNASI YANI MİLAS BELEDİYESİ MEZAT SALONU MİLAS/MUĞLA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
MİLAS
İCRA DAİRESİ

2018/539 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Muğla İl, Milas İlçe, 230 Ada, 3 Parsel, AKKOVANLIK Mahalle/Köy, HAYITLI DERE Mevkii, Tarla bağımsız bölüm nitelikli. Taşınmaz akkovanlık mahallesinin kuş uçumu yaklaşık 2780 metre güney-doğusunda ve Akkovanlık mahallesi bağlı Hacı İmamlar yerleşim yerinin kuş uçumu yaklaşık 770 metre kuzey doğusunda bulunmaktadır. Kumlu-tınlı toprak yapısında olan t aşınmaz tarım için yeterli derinliğe sahip, su tutma kapasitesi zayıf, alkalilik, tuzluluk, taşlılık, drenaj ve taban suyu problemi yoktur. Topoğrafik açıdan hafif eğimli bir yüzeye sahip olan taşınmaz mekanize tarıma uygun olup, verimliliği arttıran organik ve inorganik bitki besin elementlerince orta düzeydedir. Hafif meyilli kıraç arazi olan taşınmaz üzerinde kuru şartlarda yetiştirilebilen hububat ürünleri (buğday,arpa,yulaf vs) ile tütün ve meyvecilik (zeytin,badem,armut ve bağcılık vs) ziraatı yapılabilir. Taşınmazın kuzey-doğu sınırı kadastral yola cepheli olması nedeniyle araçla ulaşım imkanı vardır. parsel üzerinde 20-30 yaşlarında 4 adet armut ağacı bulunmaktadır.
Adresi : Yüzölçümü : 4.487,36 m2
Arsa Payı : TAM
İmar Durumu : İnşaat tarzı 1/25.000 ÖLÇEKLİ Muğla Nazım İmar Planında Kırsal Yerleşme alanı ve önemli doğa alanında kalmaktadır.
Kıymeti : 36.698,88 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : TAPU KAYDINDAKİ GİBİDİR.
1. Satış Günü : 16/04/2020 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 12/05/2020 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : GÜNEŞ MAH. LABRANDA CADDESİ, LABRANDA SU TESİSLERİ KARŞISI MİLAS ADLİYESİ EK BİNASI YANI MİLAS BELEDİYESİ MEZAT SALONU MİLAS/MUĞLA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
2 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Muğla İl, Milas İlçe, 229 Ada, 7 Parsel, AKKOVANLIK Mahalle/Köy, HAYITLI DERE Mevkii, Tarla bağımsız bölüm nitelikli.Taşınmaz Akkovanlık mahallesinin kuş uçumu yaklaşık 2800 metre güney-doğusunda ve Akkovanlık mahallesine bağlı Hacı İmamlar yerleşim yerinin kuş uçumu yaklaşık 800 metre kuzey doğusunda bulunmaktadır. Kumlu-tınlı toprak yapısında olan taşınmaz tarım için yeterli derinliğe sahip, su tutma kapasitesi zayıf, alkalilik, tuzluluk, taşlılık drenaj ve taban suyu problemi yoktur. Topografik açıdan hafif eğimli bir yüzeye sahip olan taşınmaz mekanize tarıma uygun olup, verimliliği arttıran organik ve inorganik bitki besin elementlerince orta düzeydedir. Hafif meyilli kıraç arazi olan taşınmaz üzerinde kuru şartlarda yetiştirilebilen hububat ürünleri (buğday,arpa,yulafvs) ile tütün ve meyvecilik (zeytin ,badem,armut ve bağcılık vs) ziraatı yapılabilir. Taşınmazın güney-batı sınırı kadastral yola cepheli olması nedeniyle araçla ulaşım imkanı vardır. Parsel üzerinde 100 yaş üzerinde bir adet çam fıstığı ağacı bulunmaktadır.
Yüzölçümü : 3.031,48 m2
Arsa Payı : TAM
İmar Durumu : İnşaat tarzı 1/25.000 ÖLÇEKLİ Muğla Nazım İmar planında tarım alanı ve önemli doğa alanında kalmaktadır.
Kıymeti : 25.001,84 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : TAPU KAYDINDAKİ GİBİDİR.
1. Satış Günü : 16/04/2020 günü 14:20 - 14:25 arası
2. Satış Günü : 12/05/2020 günü 14:20 - 14:25 arası
Satış Yeri : GÜNEŞ MAH. LABRANDA CADDESİ, LABRANDA SU TESİSLERİ KARŞISI MİLAS ADLİYESİ EK BİNASI YANI MİLAS BELEDİYESİ MEZAT SALONU MİLAS/MUĞLA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/539 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.23/01/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR