MİLAS İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Milas Akkovanlık'da içerisinde kargir ev olan 6.657 m2 tarla icradan satılıktır

MİLAS İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01114711
Şehir : Muğla / Milas
Semt-Mahalle : AKKOVANLIK MAH. / MİLAS
: 6657
Yayınlandığı Gazeteler

ÖNDER 13.01.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/544 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
240,131 TL
Birinci Satış Günü
:
07.04.2020 14:00
İkinci Satış Günü
:
05.05.2020 14:00
Satış Yeri
:
Güneş Mah.Labranda Bulvarı Milas Adliyesi Ek Hizmet Binası Yanı Belediye Mezat Salonu Milas/Muğla

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
MİLAS
İCRA DAİRESİ

2018/544 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Muğla İl, Milas İlçe, 265 Ada, 1 Parsel, AKKOVANLIK Mahalle/Köy, Hacı İmamlar Mevkii, Cilt;16 Sayfa;1556'da kayıtlı, 6.657,80 m2 büyüklüğünde ve tek katlı kargir ev ve ahır ve tarla niteliğindedir.İmar durumu: 1/25000 Ölçekli Muğla Nazım İmar Planında Kırsal Yerleşme Alanı ve Önemli Doğa Alanındadır.
Taşınmaz Akkovanlık mahallesinin kuş uçumu yaklaşık 2200 m. güney-doğusunda veAkkovanlık Hacı İmamlar mevkiindeki yerleşim alanı içerisinde ve Milas ilçesinden Akkovanlık ile Ortaköy mahallesine giden yola bitişik durumda bulunmaktadır.Kumlu-tınlı toprak yapısında olan taşınmaz zemininin bir kısmı düz, bir kısmı ise %5-10 arasında değişen eğime sahiptir.Parsel üzerinde tek katlı kargir ev ve ahır ile yaşları 10 olan 2 adet ceviz, 3 adet nar, 2 adet erik, 8 adetincir,2 adet elma, 2 adet kayısı, 2 adet armut, 1 adet badem ve 11 adet 10-20 yaş çam fıstığı ile 2 adet 20 yaş dut ağaçları bulunmaktadır.Taşınmaz üzerinde bulunan binaların çevresindeki bir kısım arazide aile ihtiyacı için bahçe ziraatı yapılmakta olup, kalan kısım ekilip, biçilen bir arazi olmadığından, imar planında kırsal yerleşim alanı içerisinde olması nedeniyle tek katlı kargir ev ve ahır ile üzerinde çeşitli meyve ağaçlarının bulunduğu arsa niteliğindedir.Taşınmazın batı sınırı kadastral yola cephesi olup her türlü araçla ulaşım imkanına sahiptir.Taşınmaz üzerindeki ev olarak kullanılan bina;yığma inşaat tarzında yapılmıştır. Binanın zemin kat altında arazinin eğiminden dolayı bir kat daha bulunmaktadır.Binanın beden ve bölme duvarları tuğla duvar, sıvalı ve boyalıdır. Binanın üzeri beton terastır. Binanın toplam alanı 156m2'dir. Taşınmaz üzerindeki ahır ise tek katlı ve yığma inşaat tarzında yapılmıştır.Binanın beden ve bölme duvarları briket duvar ve sıvasızdır.Binanın üzeri ahşap çatı, çatı örtüsü marsilya kiremittir. Binanın toplam alanı 62,50 m2'dir.
Kıymeti : 240.131,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 07/04/2020 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 05/05/2020 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : Güneş Mah.Labranda Bulvarı Milas Adliyesi Ek Hizmet Binası Yanı Belediye Mezat Salonu Milas/Muğla

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ve tapu dairesince alınacak başkaca masraflar ile teslim ve tahliye masrafları alıcıya aittir. Alıcıya yapılacak ihtarda verilen süre içerisinde ihaleden kaynaklanan Damga Vergisi , KDV ve tapu alım harcını yatırmadığı taktirde resen İİK nun 133. Maddesi uyarınca ihalenin iptaline karar verilecektir. İhaleden kaynaklanan Tellâliye resmi, tapu satım harcı satış bedelinden ödenir. Taşınmazın aynından doğan vergi borcu yönünden ise takibin ipoteğin paraya çevrilmesi yolu ile başlatılan takip olması halinde ihale bedelinin dosya alacağını karşılamaması durumunda 7101 sayılı kanunla değişikliğe gidilen İ.İ.K 206. Madde ve 6183 sayılı AATUHK'nun 21/2 maddesi dikkate alınacaktır.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- İİK 'nun 127. maddesi uyarınca, ilanın birer sureti borçluya ve alacaklıya ve taşınmazın tapu siciline kayıtlı bulunan ilgililerinin tapuda kayıtlı adresleri varsa bu adreslerine tebliğ olunur. Adresin tapuda kayıtlı olmaması halinde, varsa adres kayıt sistemindeki adresleri tebligat adresleri olarak kabul edilir. Bunların dışında ayrıca adres tahkiki yapılmaz, gazetede veya elektronik ortamda yapılan satış ilanı tebligat yerine geçer.
7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/544 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.07/01/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR