MİLAS İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Milas/Akkovanlık Mahallesi'nde tarla icradan satılıktır

MİLAS İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00996858
Şehir : Muğla / Milas
Semt-Mahalle : AKKOVANLIK MAH. / MİLAS
Yayınlandığı Gazeteler

AÇIK MERT KORKUSUZ 16.05.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/25 Talimat
Muhammen Bedeli
:
112,612 TL
Birinci Satış Günü
:
11.09.2019 10:00
İkinci Satış Günü
:
08.10.2019 10:00
Satış Yeri
:
Güneş Mahallesi, Labranda Bulvarı Milas Adliyesi Ek Hizmet Binası Yanı Belediye Mezat Salonu Milas/Muğla

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. MİLAS İCRA DAİRESİ

2018/25 Talimat

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Muğla İl, Milas İlçe, 276 Ada, 3 Parsel, AKKOVANLIK Mahalle/Köy, HACIİMAMLAR Mevkii, Tapu kayıtlarına göre; cilt:17, sayfa:1660 ve cinsi tek katlı kargir ev ve tarla vasıflıdır. Taşınmazın tamamı borçlu adına kayıtlıdır. İmar durumu:1/25.000 ölçekli Muğla Nazım imar planında kırsal yerleşme alanında kalmaktadır.Taşınmaz Akkovanlık Mahallesinin kuç uçumu yaklaşık 2 Km. güneydoğusundaki Hacı İmamlar mevkindeki yerleşim alanı içerisinde ve buradan Ortaköy mahallesine giden yolun 200 m. batısında bulunmaktadır. Kumlu-tınlı toprak yapısında olan taşınmaz zemininin bir kısmı düz, bir kısmı %5 eğimli olup, tarım için yeterli derinliğe sahip ve verimliliği arttıran organik ve inorganik bitki besin elementlerince orta düzeydedir. Üzerinde tek katlı kargir ev ile 10 yaşlarında 26 adet zeytin ağacı ve 2 adet incir ağacı bulunan taşınmaz kıraç zeytinli tarla ve yerleşim alanı içerisinde olması nedeniyle aynı zamanda arsa özelliği taşımaktadır. Taşınmaz üzerinde bulunan ağaçların aralarında kuru şartlarda yetiştirilebilen hububat ürünleri (Buğday, arpa, yulaf vs gibi) ziraatı yapılabilir. Mekanize tarıma uygun olan taşınmazın kuzey sınırının tamamı ile batı sınırının bir kısmı kadastral yola cepheli olup her türlü araçla ulaşım imkanına sahiptir. Parsel üzerinde bulunan tek katlı kargir ev yığma inşaat tarzında yapılmış olup,beden ve .ölme duvarları tuğla duvar, sıvalı ve boyalıdır. Binanın üzeri ahşap çatı örtüsü Marsilya kiremit, pencereleri PVC doğramadır. Binanın alanı 79,00 m2'dir.
Kıymeti : 112.612,36 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 11/09/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 08/10/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : Güneş Mahallesi, Labranda Bulvarı Milas Adliyesi Ek Hizmet Binası Yanı Belediye Mezat Salonu Milas/Muğla

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/25 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.12/05/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR