ESKİŞEHİR 7. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Mihalgazi/Osmanyeri Mevkii'nde 820 m2 tarla icradan satılıktır (çoklu satış)

ESKİŞEHİR 7. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00979355
Şehir : Eskişehir / Mihalgazi
: 820
Yayınlandığı Gazeteler

MİLLİ İRADE 12.04.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2016/13592 ESAS
Muhammen Bedeli
:
57,500 TL
Birinci Satış Günü
:
20.05.2019 09:30
İkinci Satış Günü
:
14.06.2019 09:30
Satış Yeri
:
7 Nolu İhale Masası - Adalet Sarayı Alt Zemin Kat MERKEZ / ESKİŞEHİR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. ESKİŞEHİR 7. İCRA DAİRESİ

2016/13592 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri: Eskişehir İli, Mihalgazi İlçesi, Mihalgazi Mah. Osmanyeri Mevkii, 1669 parsel, Bahçe nitelikli, 820 m2, borçlu adına tam hisseli taşınmaz. Taşınmaz, tarım arazisi niteliğinde olup, keşif anında üzerinde sera kurulu olduğu ve sera naylonlarının kısmen olmadığı kısmen de yıprandığı görülmüştür. Sakarya nehrine cepheli olup sulama imkânı bulunmaktadır.Taşınmaz düz-düze yakın bir eğime sahip olup bulunduğu bölgede seracılık yapılmaktadır. İklim olarak mikro klima özelliği taşıyan bir bölgededir. Yüksek getiriye sahip sera ürünlerinin yetiştirilmesine müsait olup,aynı alan üzerinden birden fazla ürün alınmasına elverişlidir. Taşınmaz Mihalgazi Hükümet Konağına yaklaşık kuş uçuşu 1,0 kilometre, Mihalgazi-İnhisar karayoluna yaklaşık kuş uçuşu 400 metre mesafededir.
İmar Durumu : Yok
Kıymeti : 57.500,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 20/05/2019 günü 09:30 - 09:35 arası
2. Satış Günü : 14/06/2019 günü 09:30 - 09:35 arası
Satış Yeri : 7 Nolu İhale Masası - Adalet Sarayı Alt Zemin Kat MERKEZ / ESKİŞEHİR
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
2 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri: Eskişehir İli, Mihalgazi İlçesi, Mihalgazi Mah. Kuyubaşı Mevkii, 1673 parsel, Bahçe nitelikli, 400 m2, borçlu adına tam hisseli taşınmaz. Taşınmaz, tarım arazisi niteliğinde olup, keşif anında üzerinde sera kurulu olduğu ve sera naylonlarının kısmen olmadığı kısmen de yıprandığı görülmüştür. Sakarya nehrine cepheli olup sulama imkânı bulunmaktadır.Taşınmaz düz-düze yakın bir eğime sahip olup bulunduğu bölgede seracılık yapılmaktadır. İklim olarak mikro klima özelliği taşıyan bir bölgededir. Yüksek getiriye sahip sera ürünlerinin yetiştirilmesine müsait olup,aynı alan üzerinden birden fazla ürün alınmasına elverişlidir. Taşınmaz Mihalgazi Hükümet Konağına yaklaşık kuş uçuşu 1,0 kilometre, Mihalgazi-İnhisar karayoluna yaklaşık kuş uçuşu 400 metre mesafededir.
İmar Durumu : Yok
Kıymeti : 28.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 20/05/2019 günü 09:45 - 09:50 arası
2. Satış Günü : 14/06/2019 günü 09:45 - 09:50 arası
Satış Yeri : 7 Nolu İhale Masası - Adalet Sarayı Alt Zemin Kat MERKEZ / ESKİŞEHİR
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/13592 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur. 03/04/2019

NOT: Tebliğ edilemeyen ilgililere gazete ilanı tebliğ yerine kaim olacaktır.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR