MERSİN 1. İCRA DAİRESİ

Mersin/Yenişehir'de tarım arazisi icradan satılıktır

MERSİN 1. İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00907628
Şehir : Mersin / Yenişehir
: 3880
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ GÜNEY 04.12.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/122 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
135,800 TL
Birinci Satış Günü
:
28.01.2019 10:30
İkinci Satış Günü
:
25.02.2019 10:30
Satış Yeri
:
Mersin Adliyesi 1,2,3,4,5,6,7,8 İcra Müdürlükleri Mezat Salonu Z20 Zemin Kat Akdeniz/Mersin

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.MERSİN 1. İCRA DAİRESİ

2018/122 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZIN ÖZELLİKLERİ:Mersin İl, Yenişehir İlçe, 154 Ada, 123 Parsel, KARAHACILI Mahalle/Köy, Taşınmaz, Karahacılı mah. Bük mevkii, Yenişehir/Mersin adresinde bulunmaktadır. Konum olarak Karahacılı İlkokulunun yaklaşık 1km batısında, dereye 160m mesafede yer almaktadır. Taşınmaza ulaşım, mahalle merkezine kadar ulaşım, Mersin-Karahacılı üzerinden ulaşım sağlayan toplu ulaşım araçları ve özel araçlar ile sağlanmakta olup mahalle merkezinden sonra özel araçlar ile sağlanabilmektedir. Taşınmazın geometrik olarak şekilsiz, topografik olarak dalgalı olduğu, batıdan doğuya yaklaşık %10 eğimli, sulama imkanın bulunduğu, damlama sulama sisteminin kurulu olduğu görülmüştür. Arazi seki teraslı, yeterli derinliğe sahip, yapılan tarıma uygun, 3. sınıf tarım arazisidir. Taşınmaz üzerinde halen ortalama 4m*5m aralıkla dikim yapılmış, yaklaşık 12-15 yaşlarında limon ve portakal çeşidinden oluşan narenciye bahçesinin yer aldığı, arasında da yine 4m*5m aralıkla dikilmiş 8-10 yaşlarında nar ağaçlarının bulunduğu görülmüştür. Verim çağında, kapama narenciye ve nardan oluşan bahçe genel itibariyle bakımlı durumda olup, arazinin topoğrafik yapısından kaynaklı ulaşım ve taşıma güçlüğü bulunmaktadır. Ulaşım, tarla içi bozuk, ham toprak yoldan güçlükle sağlanmaktadır.
Yüzölçümü : 3.880,00m2
İmar Durumu :İnşaat tarzı Yenişehir Belediye Başkanlığı yetkililerinden edinilen bilgiye ve uygulama imar planı örneğine göre ana taşınmazın imar uygulama alanı dışında imarsız alanda bulunduğu bilgisi edinilmiştir.
Kıymeti : 135.800,00 TLKDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydı gibidir.
1. Satış Günü : 28/01/2019 günü 10:30 - 10:40 arası
2. Satış Günü : 25/02/2019 günü 10:30 - 10:40 arası
Satış Yeri : Mersin Adliyesi 1,2,3,4,5,6,7,8 İcra Müdürlükleri Mezat Salonu Z20 Zemin Kat Akdeniz/Mersin
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/122 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.27/11/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR