MERSİN 8. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Mersin Toroslar'da tarla tapulu kurabiye imalathanesi icradan satılıktır

MERSİN 8. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01094125
Şehir : Mersin / Toroslar
Semt-Mahalle : YALINAYAK MAH. / TOROSLAR
: 208
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ ASIR 06.12.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/9187 ESAS
Muhammen Bedeli
:
214,260 TL
Birinci Satış Günü
:
23.01.2020 14:00
İkinci Satış Günü
:
21.02.2020 14:00
Satış Yeri
:
Yeni Adliye 8.İcra Müdürlüğü Mezat Salonu No: Z20 Akdeniz Mersin

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. MERSİN 8. İCRA DAİRESİ

2019/9187 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Tapu Kaydı: Mersin İli, Toroslar ilçesi, Yalınayak Mahallesi/Köyü, Tırmıl Mevkii, 9380 ada 14 parsel numaralı 208,97 m² lik TARLA vasfında (1/1) tam hisse olarak Mehmet Hadi oğlu Ahmet ERKEK adına kayıtlıdır.
Taşınmazın Özellikleri : Taşınmaz tapu kaydı olarak Toroslar İlçesi Tapu Müdürlüğü yetki alanında kalmaktadır. Adres olarak Akdeniz Belediye Başkanlığı yetki alanında kalmaktadır. Taşınmaz kuzey cephesinde bulunan 9380 ada 15 no.lu parsel ile bir bütün olarak kullanıldığı, her iki taşınmazı kapsayacak şekilde zemin katlı betonarme bina yapıldığı görülmüştür. Binanın ana merdiveni 15 nolu parsele isabet etmekte olup kıymet takdirine konu taşınmazın damına çıkabilmek için bu merdiven kullanılmaktadır. Kurabiye İmalathanesi olarak kullanılan dükkan, 15 nolu parsel ile içten bağlantılıdır. 14 nolu parsel üzerindeki taşınmaz 160,00 m².dir. Giriş kapısı, otomatik darabalı kapıdır.İmalathanenin zemini ve duvarları yarıya kadar seramik ile kaplıdır. Tavanında kaplamaları kısmen dökülmüş asma tavan vardır. Bant pencere şeklindeki pencereler pvc olup demir ızgara korkulukları vardır. Arka bahçenin komşuya bakan cephesi 2m.yüksekliğinde duvar ile örülerek üzeri çinko ile kapatılmış olup mutfak şeklinde kullanılmaktadır. İmalathanenin elektriği ve suyu kullanılır vaziyettedir. BinaIII.sınıf A Grubu yapılar kategorisindedir. Betonarme Karkas Binanın aşınma payı %10'dur.
Konumu: İşbu bölge doğu ve güney doğu bölgelerinden Mersin iline göç eden ailelerin tercih ettiği bir bölgedir. Bölgede yapılaşma % 98 oranındadır. İşbu yapılaşmanın %95?i kadarı imar kurallarına aykırı olarak inşa edilmiştir. Çarpık yapılaşmanın olduğu, ortanın altı gelir gurubuna dahil kişilerin tercih ettiği bir bölgedir. Taşınmaza yakın konumda Mersin Küçük Sanayi alanı, tır garaj, tamirhaneler, Mersin Hal tesisi ve birçok atölyeler ve toptancılar çarşısı bulunmaktadır. Bölgede belediye alt yapı tesisleri tam olup, toplu taşım araçlarının güzergâhına yürüme mesafesindedir.
Adresi : Hal Mahallesi 6046 Sokak No: 8 Akdeniz / MERSİN
Yüzölçümü : 208,97 m2
İmar Durumu : 1/1000 Ölçekli Uygulama İmar Planı kapsamında, Blok Nizam 3 kat (BL-3) inşaat nizamlı konut alanı işaretlenen alanda kalmaktadır.
Kıymeti : 214.260,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 23/01/2020 günü 14:00 - 14:10 arası
2. Satış Günü : 21/02/2020 günü 14:00 - 14:10 arası
Satış Yeri : Yeni Adliye 8.İcra Müdürlüğü Mezat Salonu No: Z20 Akdeniz Mersin
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/9187 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.28/11/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR