MERSİN 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Mersin/Toroslar'da tarım arazisi, 3+1 mesken ve depo icradan satılıktır

MERSİN 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01078375
Şehir : Mersin / Toroslar
Semt-Mahalle : DEĞİRMENDERE MAH. / TOROSLAR
Yayınlandığı Gazeteler

SABAH 08.11.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/7110 ESAS
Muhammen Bedeli
:
436,640 TL
Birinci Satış Günü
:
18.12.2019 10:20
İkinci Satış Günü
:
22.01.2020 10:20
Satış Yeri
:
Mezat Salonu (Z-20 Nolu) - Adalet Sarayı Zemin Kat No:Z-20 AKDENİZ / MERSİN

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.MERSİN 2. İCRA DAİRESİ

2018/7110 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Mersin İl, Toroslar İlçe, 134 Ada, 22 Parsel, DEĞİRMENDERE Mahalle/Köy, Seydiyeri Mevkii, TAPU KAYDI:Mersin ili Toroslar ilçesi, Değirmendere Mahallesi, Seydiyeri mevkii 134 ada 22 numaralı parselin tapu sicilinde 16.840,00 m2 yüzölçümlü Tarla niteliğindeki taşınmaz. ADRESİ: Değirmendere mahalesi civarı Toroslar MERSİN
İMAR DURUMU:Mersin ili Toroslar Belediyesi Yapı Kontrol Müdürlüğünden alınan 17.01.2019 tarih E.933 sayılı yazılarında taşınmaza ait 1/1000 ölçekli imar planı bulunmadığı, söz konusu parsel köy yerleşik alanı dışında yer aldığı belirtilmiştir.
GAYRİMENKULÜN ÖZELLİKLERİ: Taşınmazın tamamının yeni dikilmiş kapama şeftali bahçesi olduğu, şeftali fidanlarının yeni dikilmiş olduğu, imar ve ihya edilerek bahçenin tesisinin gerçekleştiği, düz ve düze yakın meyilli olduğu, orta derin profilli bir yapıya sahip sulu tarim arazisi olduğu, damlama sulama sistemi ile sulandığı, Mersin-Değirmendere asfalt yoluna 600 m mesafededir. Mersin ilinin en büyük şeftali üretimi yapan alanlarındandır. Su sorununun olmayışı, rutubet oranının düşük olması, önemli yerleşim alanlarına yakın olması ve bu bakımdan toplu taşıma ve tüm belediye hizmetlerinin bulunması dolayısıyla taşınmaza olan rağmen yüksektir.Taşınmaza ait 1/1000 ölçekli uygulama imar planı, 1/5000 ölçekli nazım imar planı bulunmamakla birlikte plansız alanlar yönetmeliğine tabi olup köy yerleşim alanı içerisinde arsa vasfındadır.Taşınmaz içerisinde 1 adet konut amaçlı yapılmış zemin+1 normal kattan oluşmaktadır. Yapı toplamda 252,00 m2 kullanım alanına sahiptir. Zemin katı 120,00 m2 kullanım alanına sahip olup, kolon üzeri duvarı kısmen örülmemiştir. Zemin katının zemini beton kaplama duvarları sıvasızdır. Zemin kat değerleme günü itibariyle yaklaşık % 20 inşaat seviyelidir. Zemin kat depo ve ahır olarak kullanılmaktadır. 1.katı 132,00 m2 kullanım alanına sahip 3 oda, 1 salon, 1 banyo, 1 wc ve 1 adet teras alanından oluşmaktadır. 1.nci kat girişinde ahşap kapı mevcut olup, tüm zeminleri seramik kaplama duvarları alçı sıva üzeri saten boyalıdır. Mutfağında mdf kapaklı dolap, granit tezgah mevcuttur. Islak hacimlerin zemin ve duvarları seramik kaplamadır. Binanın dış cephesi akrilik dış cephe boyası ile boyalıdır. İç kapılar panel tipi ahşap pencereleri pvc dir. yapılan gözlemlerde yapı % 20 yıpranmıştır.
Kıymeti : 436.640,00 TL KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 18/12/2019 günü 10:20 - 10:30 arası
2. Satış Günü : 22/01/2020 günü 10:20 - 10:30 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu (Z-20 Nolu) - Adalet Sarayı Zemin Kat No:Z-20 AKDENİZ / MERSİN
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/7110 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.04/11/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR