MERSİN 7. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Mersin Toroslar'da 5501 m² şeftali bahçesi icradan satılıktır

MERSİN 7. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01198363
Şehir : Mersin / Toroslar
Semt-Mahalle : ARSLANKÖY MAH. / TOROSLAR
: 5501
Yayınlandığı Gazeteler

MİLLİ GAZETE 29.07.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/4572 ESAS
Muhammen Bedeli
:
165,033 TL
Birinci Satış Günü
:
12.10.2020 10:00
İkinci Satış Günü
:
09.11.2020 10:00
Satış Yeri
:
Mersin Adliye Sarayı Zemin Kat: Z/20 nolu oda Akdeniz/MERSİN

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. MERSİN 7. İCRA DAİRESİ

2019/4572 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZIN ÖZELLİKLERİ : Mersin İli, Toroslar İlçesi, Arslanköy Mahallesi, 132 Ada, 179 Parsel,Şeftali bahçesi nitelikli taşınmaz satışa çıkartılmıştır. Mahallinde Fenni bilirkişi olanımızca,ada parsel bazında yer tespiti yapılarak yapılan inceleme sonucu;taşınmazın geometrisinin dikdörtgen şeklinde olduğu ,topoğrafik yapısı düzgün olduğu görülmüştür.Taşınmaz üzerinde halen 3.5 m. X 3.5 m. aralıkla dikilmiş,1 yaşlı şeftali fidanları dikili olduğu,damlama sulama sistemli kapama meyve bahçesi konumunda olmakla birlikte, içerisinde 15 yaşlarında 1 adet kiraz ve 1 adet ceviz ağacıda bulunmaktadır.Toprak yapısı kumlu tınlı yapıda, orta derinlikli,batıdan doğuya % 8-10 eğimli sulu tarım arazisidir.Taşınmazın kuzey-batı köşesine yakın ormanda havuza Arslanköy göletinden gelen su ile sulanmaktadır. Taşınmaz Mersin-Arslanköy yolunun 1,8 km güneyinde,Arslanköy merkeze 3,5 km güney batı mesafededir.Kadastral yola cephesi bulunmamaktadır. Anılan taşınmazın değerlemesinde, taşınmazın özelikleri, bulunduğu konum ve çevresi, imar durumu, ulaşım durumu, yetiştirilen ürün deseni,bahçenin kalan ekonomik ömrü ve üretim değeri de dikkate alınarak, taşınmazın değerine etki edecek diğer özelikleri ile birlikte, çevrede yatığımız araştırmalar, emlak komisyoncuları ile yaptığımız görüşmeler ve emsal karşılaştırmalar sonucu;Şeftali bahçesi nitelikli taşınmazın değerim m(içerisindeki şeftali fidanları dahil) beher değeri 30 TL den; 30,0 TL/m2 x 5.501,10 m2 =165.033,00TL (Yalnız yüz altmış beşbin otuzüçTürklirası) olarak hesaplanmıştır.
Adresi : Taşınmaz;Arslanköy Mahallesi,Çamsekmeni Mevkii Toroslar / MERSİN
Arsa Yüzölçümü : 5.501,10 m2
İmar Durumu : Taşınmazın,imar uygulama alanı dışında imarsız alanda bulunduğu bilgisi edinilmiştir.
Kıymeti : 165.033,00 TL , KDV Oranı : %18 Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydı gibidir.
1. Satış Günü : 12/10/2020 günü 10:00 - 10:10 arası
2. Satış Günü : 09/11/2020 günü 10:00 - 10:10 arası
Satış Yeri : Mersin Adliye Sarayı Zemin Kat: Z/20 nolu oda Akdeniz/MERSİN
Satış şartları : 1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/4572 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.17/07/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR