MERSİN 4. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Mersin Toroslar'da 18.390 m² tarla icradan satılıktır

MERSİN 4. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01063743
Şehir : Mersin / Toroslar
Semt-Mahalle : RESULKÖY MAH. / TOROSLAR
: 18390
Yayınlandığı Gazeteler

GÜNEŞ 09.10.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/8953 ESAS
Muhammen Bedeli
:
827,550 TL
Birinci Satış Günü
:
27.11.2019 14:20
İkinci Satış Günü
:
27.12.2019 14:20
Satış Yeri
:
Mezat Salonu (Z-20 Nolu) - Adalet Sarayı Zemin Kat No:Z-20 AKDENİZ / MERSİN

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. MERSİN 4. İCRA DAİRESİ

2019/8953 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Mersin İli, Toroslar İlçesi, Resulköy Köyü, Kütüklü Mevkii, 37 numaralı parselde, 18.390,00 m² yüzölçümlü tarla niteliğinde taşınmaz Mersin Şehir Merkezinin yaklaşık 13 km kuzeydoğusunda bulunan Resulköyü Köyünün yaklaşık 2 km kuzeybatısında konumludur. Bölge genel olarak açık tarımsal faaliyetlerin yürütüldüğü, özellikle üzüm bağlarının yoğun olduğu görülmektedir. Alacak konusu taşınmazın kuşuçuşu yaklaşık 2,15 km güneybatısında Düğdüören (Köyü) Mahallesi Merkezi, yaklaşık 3,20 km güneydoğusunda Camii (Köyü) Mahallesi Merkezi, yaklaşık 2,50 km batısında Çamlıdere Mahallesi Merkezi, yaklaşık 3 km kuzeybatısında Doruklu Mahallesi Merkezi bulunmaktadır. Taşınmaza yürüme mesafesinde okul, cami vb. sosyal donatılar bulunmamaktadır. Taşınmaz doğu-batı yönünde kareye yakın dikdörtgen şeklinde geometrik yapıya sahiptir. Parselin etrafı açık vaziyettedir. Parselin doğu-batı yönünde, ortasından güneye doğru olan bölümleri boş vaziyette olmasına karşın kuzeyinde kalan bölümlerde kendiliğinden yetişmiş çam cinsinde orman ağaçlarının bulunduğu görülmüştür. Ayrıca parsel üzerinde herhangi bir inşai muhtesat yoktur. Parselin genel olarak kuzeybatı yönünden, güneydoğu yönünde % 10-15 oranında eğimi vardır. Parselin güneyi ve kuzeyi Resulköy-Doruklu Köy Yoluna cephelidir. Dolayısıyla parselin ulaşım sorunu yoktur, ayrıca parselin konumu itibariyle yüksekliğe bağlı olarak geniş manzaraya sahip olduğu görülmektedir.Taşınmazın zemini için yapılan piyasa araştırması, gözlemler, yer, konum, parsel büyüklüğü, geometrik yapısı, ulaşım durumu, manzarası, hisse durumu, civarda yapılan değerlemeler ve değeri etkileyebilecek olumlu ve olumsuz özellikler tüm etkiler göz önüne alındığında zemin m² değerinin: 45,00 TL/m² dir
Adresi : Resulköy Köyü, Kütüklü Mevkii, 37 Parsel Toroslar - MERSİN
Yüzölçümü : 18.390 m2
Arsa Payı : Tam
İmar Durumu :Toroslar Belediye Başkanlığı, İmar ve Şehircilik Müdürlüğü’nde yapılan inceleme ve görüşmede; konu taşınmazın 1/5000 ölçekli nazım imar planı, 1/1000 ölçekli uygulama imar planında ve köy yerleşik alanı dışında kalan kadastral parsel olduğu bilgisi verilmiştir.
Kıymeti : 827.550,00 TL
KDV Oranı : %18
1. Satış Günü : 27/11/2019 günü 14:20 - 14:30 arası
2. Satış Günü : 27/12/2019 günü 14:20 - 14:30 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu (Z-20 Nolu) - Adalet Sarayı Zemin Kat No:Z-20 AKDENİZ / MERSİN
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/8953 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.01/10/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR