MERSİN 7. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Mersin Toroslar'da 11.920 m² tarla icradan satılıktır

MERSİN 7. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01111971
Şehir : Mersin / Toroslar
: 11920
Yayınlandığı Gazeteler

TÜRKİYE''DE YENİÇAĞ 09.01.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/13969 ESAS
Muhammen Bedeli
:
238,400 TL
Birinci Satış Günü
:
04.03.2020 10:20
İkinci Satış Günü
:
02.04.2020 10:20
Satış Yeri
:
Mersin Adliyesi Zemin Kat Z-20 Akdeniz/Mersin

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. MERSİN 7. İCRA DAİRESİ

2018/13969 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
Taşınmazın Özellikleri:Mersin İli, Toroslar İlçesi, Evcili Köyü, 111 Ada, 1 Parseldeki tarla nitelikli taşınmaz satışa çıkarılmıştır. Konum olarak, Güzelyayla Mahalle merkezinin kuş uçumu 2 km kuzey doğusunda, Yasdıbağ mevkiinde yer almaktadır. Ulaşım, Mersin-Arslanköy yolu üzerinden Güzelyayla mahallesine kadar toplu ulaşım araçları ve özel araçlar ile sağlanmakta, mahalle merkezinden itibaren yaklaşık 10 km. kısmen asfalt, büyük bölümü de stabilize orman içi yoldan sağlanmaktadır.Taşınmazın Mersin merkeze uzaklığı yaklaşık 45 km. dir. Mahallinde Fenni bilirkişi olanımızca ada parsel bazında yer tespiti yapılarak yapılan incelemede;Taşınmazın geometrisinin düzgün,topografik yapısının dalgalı olduğu görülmüştür.Parselin çevresi tel çit ile çevrilidir.Kadastral yola yaklaşık 170 m cephesi bulunmaktadır. Kuzeyden güneye,yaklaşık, % 5 eğimli olduğu,sulama imkanının bulunduğu,halen üzerinde;yaklaşık 5-8 yaşlarında, verim çağında, ortalama, 3mx3 m dikim aralığında kapama şeftali bahçesinin yer aldığı görülmüştür.Sulama, konumuz parselin dışında bulunan havuzdan sağlanan su ile damla sulama sistemi ile yapılmaktadır.Toprak kumlu tınlı yapıda olup, yeterli derinliğe sahiptir.Bahçe genel itibari ile bakımlı durumdadır.Bölge sebze ve meyve yetiştiriciliği açısından uygun bir bölge olup, Yakın çevresi orman alanları ile çevrilidir. Anılan taşınmazın değerlemesinde; taşınmazın özelliği, bulunduğu yer ve çevresi, konumu, imar durumu, üretim deseni, üretim değeri, pazara yakınlığı , ulaşımı yanında değere etki edecek diğer içsel ve dışsal unsurlar ile emlak komisyoncuları ve çevrede yaptığımız araştırmalarda dikkate alındığında mevcut hali ile, m2 sinin, 20,-TL üzerinden tamamının değerinin,20TL/m2x 11.920,00m2 = 238.400,-TL
Adresi : GüzelyaylaMahallesi, Evcili-Yasdıbağ Mevkii Toroslar / Mersin
İmar Durumu : İnşaat tarzı imar uygulama alanı dışında imarsız alandadır.
Yüzölçümü : 11.920,00 m2 ,
Kıymeti : 238.400,00 TL ,
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu Kaydı Gibidir.
1. Satış Günü : 04/03/2020 günü 10:20 - 10:30 arası
2. Satış Günü : 02/04/2020 günü 10:20 - 10:30 arası
Satış Yeri : Mersin Adliyesi Zemin Kat Z-20 Akdeniz/Mersin
Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/13969 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.27/12/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR