SİLİFKE SULH HUKUK MAHKEMESİ SATIŞ MEMURLUĞU

Mersin Silifke'de 10.121 m² tarım arazi (1/7) hissesi mahkemeden satılıktır

SİLİFKE SULH HUKUK MAHKEMESİ SATIŞ MEMURLUĞU

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01049080
Şehir : Mersin / Silifke
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ GÖKSU 12.09.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/6 VESAYET SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
22,693 TL
Birinci Satış Günü
:
25.10.2019 14:30
Satış Yeri
:
Silifke Sulh Hukuk Mahkemesi Duruşma Salonu

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.SİLİFKE (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

2019/6 VESAYET SATIŞ
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Silifke Sulh Hukuk Mahkemesinin 10.01.2019 tarih 2017/558 esas 2019/19 sayılı kararı ile Silifke Kocapınar Mahallesi 535 parsel sayılı taşınmazda kısıtlı Meryem Borazan'ın 1/7 hissesinin satılmasına karar verilmiş olup satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZIN
Özellikleri : Mersin İli, Silifke İlçesi, Kocapınar Mahallesi, Emine Pınarı mevkii, 535 parsel sayılı taşınmaz tapuda tarla vasfında kayıtlı, 10.121,00 m2. Miktarlı, kısmen taşlık kayalık, kısmen boş konumda, kısmen maki çalıları ile kaplı olduğu, içerisindne orman ağaçları ile 8 adet 35-40 yaşlarında harnup ve 7 adet 35-40 yaşlarında zeytin ağacı bulunan, %8-10 meyilli, Akdeniz Bölgesine özgü kırmızı (terra-rosa) toprak yapısına sahip, ulaşım sorunu olan, bir taşınmaz olup TAŞINMAZDA KISITLI MERYEM BORAZAN'A AİT 1/7 HİSSE SATILACAKTIR.
Yüzölçümü : 10.121,00 m2. Olup taşınmazda kısıtlıya ait 1/7 hisseye tekabül eden kısım satılacaktır.

İmar Durumu :Plansız alanda kalmaktadır.
Kıymeti : 22.693,57 TL
KDV Oranı : %18
Satış Günü : 25/10/2019 günü 14:30 - 14:35 arası
Satış Yeri : Silifke Sulh Hukuk Mahkemesi Duruşma Salonu

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6-Açık arttırma vasi de hazır olduğu halde yapılacak olup ihale vesayet makamının onayı ile hüküm ifade edecektir.
7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/6 Vesayet Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.09/09/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR