MUT İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Mersin/Mut'ta tarla icradan satılıktır

MUT İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00994267
Şehir : Mersin / Mut
: 15285
Yayınlandığı Gazeteler

MUT''UN SESİ 15.05.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2016/83 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
61,140 TL
Birinci Satış Günü
:
20.06.2019 14:00
İkinci Satış Günü
:
16.07.2019 14:00
Satış Yeri
:
MUT BELEDİYE BAŞKANLIĞI NİKAH SALONU MUT /MERSİN

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. MUT İCRA DAİRESİ

2016/83 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Mersin İli Mut İlçesi Kürkçü Mahallesi Kılıçburun Mevkii 112 Ada 853 Parsel sayılı taşınmaz tapuda tarla vasfı ile tescillidir. Yüzölçümü 15.285,20 m2'dir. Borçlunun hisse oranı tamdır.Beyanlar hanesinde 3402 sayılı Kanunun 22.maddesinin 2.fıkrasının (a) bendi uygulamasına tabi olduğu belirtilmiştir.Taşınmaz killi tın bünyeli toprak yapısına sahip olup eğimi %15 civarındadır.Taşınmazın toprak geçirgenliği iyi olup drenaj sorunu yoktur.Taşınmazın çevresinde bahçeler bulunmakta,bu bahçeler sulanmaktadır.Ancak 112 Ada 853 Parsel fiilen sulanmamaktadır. Taşınmaz üzerinde tek yıllık ve çok yıllık ot ve dikenler ile çalılıklar yer almaktadır. Taşınmaz sürülerek işlenmemiştir.Taşınmaz üzerinde ekonomik değere haiz zirai nebat bulunmamaktadır.Taşınmaz mahalle yerleşim alanı dışında yer almaktadır.Taşınmazın bulunduğu bölgede içme suyu,elektrik gibialt yapı unsurları bulunmamaktadır.Taşınmaza ulaşabilmek için ulaşım yolu bulunmaktadır.Taşınmaz sulanabilme imkanına sahip değildir.Ancak çevre taşınmazlar motopomp ile su basılarak sulanabilmektedir.Taşınmaz kuru tarla vasfında olup ,taşınmaz üzerinde ekonomik değere haiz zirai nebat bulunmamaktadır.Detaylı bilgi dosyasında ve bilirkişi raporunda mevcuttur.
Adresi : Mersin İli Mutlçesi Kürkçü Mahallesi Kılıçburun Mevkii 112 Ada 853 Parsel
Yüzölçümü : 15.285,20 m2
İmar Durumu : Yok
Kıymeti : 61.140,80 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu Kaydındaki Gibidir.
1. Satış Günü : 20/06/2019 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 16/07/2019 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : MUT BELEDİYE BAŞKANLIĞI NİKAH SALONU MUT /MERSİN
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/83 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur. 08/05/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR