MUT İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Mersin Mut'ta kargir ambar ve elma bahçesi icradan satılıktır (çoklu satış)

MUT İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01049098
Şehir : Mersin / Mut
: 15287
Yayınlandığı Gazeteler

MUT''UN SESİ 11.09.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/161 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
132,416 TL
Birinci Satış Günü
:
24.10.2019 14:30
İkinci Satış Günü
:
25.11.2019 14:30
Satış Yeri
:
KALE MAHALESİ, CUMHURİYET MEYDANI, NO:1 BELEDİYE NİKAH SALONU MUT/MERSİN -

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.MUT İCRA DAİRESİ

2018/161 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Mersin İli, Mut İlçesi, 101 Ada, 1551 Parsel, ÇİVİ Mahalle/Köy, Gevme Mevkii, Kagir Ambar ve Elma Bahçesi Nolu Bağımsız Bölüm Taşınmaz, "kargir ambar ve elma bahçesi" vasfı ile tescillidir. Taşınmaz, killi tın bünyeli toprak yapısına sahip olup eğimi %5 civarındadır. Taşınmazın toprak geçirgenliği iyi olup drenaj sorunu yoktur. Taşınmaz sulanabilme imkanına sahiptir. Damlama sulama ile sulanmaktadır. Taşınmaz üzerinde çeşitli meyve fidanları ve ağaçları bulunmaktadır. Ağaçların kültürel bakımları yapılmamıştır. Taşınmaz üzerinde bulunan ağaç ve fidanların bir kısmı kurumuştur. Kuruyan ağaç ve fidanlar ekonomik değerini kaybettiğinden odun değeri söküm değerine eşit olduğundan bu hususta herhangi bir hesaplama yapılmamıştır. Taşınmazın üzerinde bulunan ağaçların toplam değerlerinin 15.237,50 TL olduğu belirlenmiştir.Taşınmaz üzerinde depo ya da ahır niteliğinde tek katlı yapı bulunmaktadır. Yapının pencere doğramalarının demir olduğu, dış cephesinin sıvalı durumda olduğu, yapının yaklaşık 145 m² yüzölçüme sahip olduğu, %20 oranında yıpranmış durumda olduğu, bu haliyle değerinin 56.028,00 TL olduğu tespit olunmuştur. Taşınmaz, yayla yerleşi alanı içinde yer almaktadır, Mut-Çive mahallesi yoluna cephelidir, elektrik, içme suyu, telefon alt yapı unsurlarına sahiptir. Taşınmaz imar planı dışında yer almakta olup belediye hizmetlerinin bir kısmından yararlanmaktadır.Taşınmazın toprak değeri 61.150,76 TL olarak hesaplanmıştır.
Yüzölçümü : 15.287,69 m2
Arsa Payı : tam
İmar Durumu :Belediye imar planı dışında yer almakta olup, Belediye hizmetlerinin bir kısmından yararlanmaktadır. Detaylı bilgi dosyasında mevcuttur.
Kıymeti : 132.416,26 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydında mevcuttur.
1. Satış Günü : 24/10/2019 günü 14:30 - 14:35 arası
2. Satış Günü : 25/11/2019 günü 14:30 - 14:35 arası
Satış Yeri : KALE MAHALLESİ, CUMHURİYET MEYDANI NO:1 BELEDİYE NİKAH SALONU MUT/MERSİN
2 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Mersin İli, Mut İlçesi, 101 Ada, 1552 Parsel, ÇİVİ Mahalle/Köy, gevme Mevkii, Kagir Ev ve Elma Bahçesi Nolu Bağımsız Bölüm Taşınmaz, "kargir ev ve elma bahçesi" vasfı ile tescillidir. Taşınmaz, killi tın bünyeli toprak yapısına sahip olup eğimi %8 civarındadır. Taşınmazın toprak geçirgenliği iyi olup drenaj sorunu yoktur. Taşınmaz sulanabilme imkanına sahiptir. Damlama sulama ile sulanmaktadır. Taşınmaz üzerinde çeşitli meyve fidanları ve ağaçları bulunmaktadır. Ağaçların kültürel bakımları yapılmamıştır. Taşınmaz üzerinde bulunan ağaç ve fidanların bir kısmı kurumuştur. Kuruyan ağaç ve fidanlar ekonomik değerini kaybettiğinden odun değeri söküm değerine eşit olduğundan bu hususta herhangi bir hesaplama yapılmamıştır. Taşınmazın üzerinde bulunan ağaçların toplam değerlerinin 42.294,00 TL olduğu belirlenmiştir.Taşınmaz üzerinde tek katlı mesken yapısı bulunmaktadır. Meskenin dış ve iç cephesinin sıvalı durumda olduğu, pencerelerin ahşap ve pvc olduğu, giriş kapısının demir kapı olduğu ve üzerinin çinko kaplı olduğu tespit edildi. yapının yaklaşık 100 m² yüzölçüme sahip olduğu, %20 oranında yıpranmış durumda olduğu, bu haliyle değerinin 38.640,00 TL olduğu tespit olunmuştur. Taşınmaz, yayla yerleşi alanı içinde yer almaktadır, Mut-Çivi mahallesi yoluna cephelidir, elektrik, içme suyu, telefon alt yapı unsurlarına sahiptir. Taşınmaz imar planı dışında yer almakta olup belediye hizmetlerinin bir kısmından yararlanmaktadır.Taşınmazın toprak değeri 128.041,44 TL olarak hesaplanmıştır.
Yüzölçümü : 32.010,36 m2
Arsa Payı : Tam
İmar Durumu :Belediye imar planı dışında yer almakta olup, Belediye hizmetlerinin bir kısmından yararlanmaktadır. Detaylı bilgi dosyasında mevcuttur.
Kıymeti : 208.975,44 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydında mevcuttur.
1. Satış Günü : 24/10/2019 günü 14:45 - 14:50 arası
2. Satış Günü : 25/11/2019 günü 14:45 - 14:50 arası
Satış Yeri : KALE MAHALESİ, CUMHURİYET MEYDANI, NO:1 BELEDİYE NİKAH SALONU MUT/MERSİN -
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/161 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.07/09/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR