MUT İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Mersin/Mut ilçesinde tarım arazisi icradan satılıktır (çoklu satış)

MUT İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00940799
Şehir : Mersin / Mut
: 8161
Yayınlandığı Gazeteler

MUT''UN SESİ 06.02.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/329 ESAS
Muhammen Bedeli
:
44,173 TL
Birinci Satış Günü
:
07.03.2019 11:15
İkinci Satış Günü
:
02.04.2019 11:15
Satış Yeri
:
Mut Belediye Başkanlığı Müzayede Sergi Salonu Giriş KatMut/MERSİN

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.MUT İCRA DAİRESİ

2017/329 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri: Mersin İli, Mut İlçesi, Tilkitaşı Mevkii, Yalnızcabağ Mah. 101 Ada 4157 Parsel satışa çıkartılmıştır.Taşınmaz yerleşim alanı dışında bulunmaktadır. Parsel tapuda tarla vasfındadır. Fakat zeminde Bahçe vasfındadır. Sulama suyu vardır. Sulama az miktardavardır. Damlama sistemi ile sulama yapılmaktadır. Yolu vardır. Parselin imar planı yoktur. Borçlunun hissesi tamdır. Taşınmaz toprak yapısı killi tın bünyeye sahip olup eğimi %20 civarındadır. Eğimin olumsuz etkisini ortadan kaldırmak amacı ile teraslama işlemi yapılmıştır. Taşınmazın toprak geçirgenliği iyi olup drenaj sorunu yoktur. Taşınmaz üzerinde yetiştirilen ürünlerin su ihtiyacının su kaynağından alınarak her mevsim yeterli miktarda ve kontrollü şekilde karşılandığı arazilerdendir. Taşınmaz üzerinde 197 Adet 7 yaşında zeytin ağacı, 1 adet 4 yaşında antep fıstığı, 1 adet 4 yaşında badem ağacı bulunmaktadır. Taşınmaz üzerinde bulunan ağaçların toplam değeri 23.770,00 TL'dir.
Yüzölçümü : 8.161,42 m2 İmar Durumu : Taşınmazın İmar Planı Yoktur
Kıymeti : 44.173,55 TL KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Diğer : Tapu Kaydı gibidir.
1. Satış Günü : 07/03/2019 günü 11:15 - 11:20 arası
2. Satış Günü : 02/04/2019 günü 11:15 - 11:20 arası
Satış Yeri : Mut Belediye Başkanlığı Müzayede Sergi Salonu Giriş KatMut/MERSİN
2 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri :Mersin İli, Mut İlçesi,Akbelen Mevkii, Yalnızcabağ Mah. 101 Ada, 4253 nolu parsel satışa çıkartılmıştır. Taşınmaz yalnızcabağ mahallesi akbelen yaylasının yerleşim alanı içinde bulunmaktadır. Sulama suyu parselde yoktur. Fakat yakınında sulama suyu vardır. İçme suyu ve elektrik parselin yakın mesafesindedir. Parsel tapuda tarla vasfındadır. Fakat zeminde bağ vardır. Yolu vardır. Taşınmazın toprak yapısı çakıllı killi tın bünyeye sahip olup eğimi %20 civarındadır. Taşınmazın toprak geçirgenliği iyi olup drenaj sorunu yoktur. Taşınmaz üzerinde yetiştirilen ürünlerin su ihtiyacını su kaynağından alınarak her mevsim yeterli miktarda ve kontrollü şekilde karşılandığı arazilerdendir. Taşınmaz sürülerek işlenmiştir. Taşınmaz üzerine bağ bulunmakta olup bağlar bakımsız durumdadır. Bakımsız olan ağaçların toplam değeri 6.280,00 TL'dir. Borçlunun hissesi tamdır.
Yüzölçümü : 3.826,14 m2 İmar Durumu : Parselin İmar Planı Yoktur
Kıymeti : 17.758,42 TL KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Diğer : Tapu kaydı gibidir.
1. Satış Günü : 07/03/2019 günü 11:25 - 11:30 arası
2. Satış Günü : 02/04/2019 günü 11:25 - 11:30 arası
Satış Yeri : Mut Belediye Başkanlığı Müzayede Sergi Salonu Giriş KatMut/MERSİN
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/329 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.30/01/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR