MERSİN 3. SULH HUKUK MAHKEMESİ SATIŞ MEMURLUĞU

Mersin/Mezitli'de tarım arazisi mahkeme kararı ile satılacaktır

MERSİN 3. SULH HUKUK MAHKEMESİ SATIŞ MEMURLUĞU

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00911177
Şehir : Mersin
: 9740
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ ASIR 07.12.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/16 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
656350 TL
Birinci Satış Günü
:
15.01.2019 14:00
İkinci Satış Günü
:
11.02.2019 14:00
Satış Yeri
:
MERSİN ADLİYESİ 3.SULH HUKUK MAHKEMESİ DURUŞMA SALONU

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.MERSİN 3. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

2018/16 SATIŞ
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Satışa konu Mersin ili, Mezitli ilçesi, Bozön mahallesi, Yüksekharman mevkii, 1422 parsel sayılı 9.740 m2 yüzölçümlü, tapuda limon bahçesi vasfında kayıtlı taşınmazdır. Satışa konu taşınmaz boş tarla, nar bahçesi ve narenciye bahçesi vasfındadır. Taşınmazın bir kısmının üzerinde 5 yaşlarında 155 adet nar ağacı, bir kısmının üzerinde 35-40 yaşlarında portakal ve zeytin ağacı olup bir kısmı kurumuş durumdadır. Bahçenin bakımsız olduğu ve ağaçların kültürel bakımlarının yapılmadığı keşif sırasında görülmüştür. Taşınmazın geri kalan kısmı boş tarla ve yabani otlarla kaplı terk arazidir. Taşınmaz ortalama %3-5 eğimli olup, tesirli toprak derinliği 40-60 cm dir. Toprak yapısı killi-tınlı, kısmen kumlu-kiraçli yapıda, organik maddece zengin yapıya sahiptir. Taşınmazın ulaşım sorunu bulunmamaktadır. Parselin herhangi bir kadastral yolu bulunmamaktadır. Mahalle merkezine yakındır. Taşınmazdan elden edilen ürünlerin pazara ulaşım sorunu yoktur. Sulu tarım arazisi vasfındadır. Tarımı yapılan bitkilerin büyüme devresinde ihtiyaç duyduğu suyun, su kaynağından alınarak yeterli miktarda ve kontrollü bir şekilde karşılandığı arazilerdendir.
İmar Durumu : Belediye'nin 1/1000 ölçekli uygulama imar planı dışındadır
Kıymeti : 656.350,00 TL
KDV Oranı : %18
1. Satış Günü : 15/01/2019 günü 14:00 - 14:10 arası
2. Satış Günü : 11/02/2019 günü 14:00 - 14:10 arası
Satış Yeri : MERSİN ADLİYESİ 3.SULH HUKUK MAHKEMESİ DURUŞMA
SALONU
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/16 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.03/12/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR