GÜLNAR İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Mersin/Gülnar'da tarım arazisi icradan satılıktır

GÜLNAR İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00943928
Şehir : Mersin / Gülnar
: 27865
Yayınlandığı Gazeteler

GÜLNAR''IN SESİ 11.02.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/98 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
41,865 TL
Birinci Satış Günü
:
25.04.2019 10:00
İkinci Satış Günü
:
29.05.2019 10:00
Satış Yeri
:
Gülnar İlçe Halk Kütüphanesi İcra Satış Salanu

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.GÜLNAR İCRA DAİRESİ

2018/98 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
Taşınmazın Özellikleri : Mersin İli, Gülnar İlçesi, 136 Ada, 7 Parsel, oluk Mevkiide bulunan taşınmazınKuskan/Erenler mahallesinin kuzeyinde uzak noktada bir taşınmaz olduğu, Kuzey- Güney yönünde %8-10 eğimli, Kadastral yolu bulunan, uzun zamandır toprak işlemesi,, yapılmamış, üzerinde yabani otlar ve çalıların çoğaldığı kuru tarım arazisi olup çevre arazilerinin bir kısmı orman bir kısmı kuru tarım arazisidir. Taşınmazın güneyindeki bazı bahçelerde Badem ekili olduğu, taşınmazın Gülnar Belediyesinin kanalizasyon, aydınlatma, çöp toplama, ulaşım, sinekle mücadele vb. hiçbir hizmetinden yararlanmadığı, taşınmaz başına kadar olan ulaşımın yalnızca traktör, çapa motoru ve yayan olarka yapılabileceği görülmüştür. İmar planı bulunmayan taşınmazın vasfı tarladır. Taşınmazın Kuskan mahalle merkezine olan uzaklığı 5.350 Metre, Kuskan -Gezende yoluna kuş uçuşu 3.200 Metredir. Taşınmaz üzerinde ekili, dikili ürün bulunmamaktadır. Taşınmaz orta derin profilli, kısmen taşlı, organik maddece zengin, kısmen kireçli, kısmen kırmızı kahverenkli Akdeniz Toprak Yapısına sahiptir. Erezyon, taban suyu, alkalilik, tuzluluk, asitlik vb proplemleri bulunmayan bir arazidir. Buğday, arpa, çavdar, nohut, fiğ, korunga gibi tarla bitkilerinin, badem ve ceviz gibi bahçe bitkilerinin yetiştiriciliğine uygundur. Taşınmazın konumu, arazinin geometrik şekli, arazinin bütünlüğü, toprak yapısı, toprak derinliği, eğimi, mülk güvenilirliği, kısmen taşlı olması, kolay alınıp satılabilme özelliği,Gülnar ilçe ve Kuskan/Erenler Mahallesi ile Kuskan- Gezende yoluna uzaklığı, İmar ve ihya sorununun olmaması, tek parça halinde olması, Kadastral yolunun olması, taşınmaz başına olan ulaşımın sadece yaya, traktör vb ile sağlanabilmesi, Belediye hizmetlerinden yararlanmaması gibi bütün olumlu ve olumsuz özellikleri göz önünden bulundurulup, yöre çiftçilerininde fiyat araştırması ve .bilirkişi .gözlemleri ile dikkate alınarak birim değerininin 1,50 TL /m2 veya1.500 TL/dekar olacağı kanaatine varılarak taşınmazın değeri ; 1,5 TL/m2 X 27.910,20 m2 = 41.865,00 TL'dir.
Adresi : Kuskan/Erenler Mahallesi, Oluk Mevkii, 136 Ada 7 Parsel Gülnar /Mersin
Yüzölçümü : 27.910,20 m2 İmar Durumu : İmar planı bulunmamtakdır.
Kıymeti : 41.865,00 TLKDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler :Tapu kaydı gibidir
1. Satış Günü : 25/04/2019 günü 10:00 - 10:10 arası
2. Satış Günü : 29/05/2019 günü 10:00 - 10:10 arası
Satış Yeri : Gülnar İlçe Halk Kütüphanesi İcra Satış Salanu
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/98 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.06/02/2019
(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir
.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR