GÜLNAR İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Mersin/Gülnar'da tarım arazisi icradan satılıktır

GÜLNAR İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00908762
Şehir : Mersin
: 5688
Yayınlandığı Gazeteler

AÇIK MERT KORKUSUZ 05.12.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/97 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
39,820 TL
Birinci Satış Günü
:
16.01.2019 10:00
İkinci Satış Günü
:
18.02.2019 10:00
Satış Yeri
:
GülnarHalk Kütüphanesi

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.GÜLNAR İCRA DAİRESİ

2018/97 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : Taşınmazın Özellikleri:Taşınmazın Mersin ili, Gülnar ilçesi, Köseçobanlı mahallesi, Alanboğaz mevkii, 109 ada 29 parsel numaralı olduğu, taşınmazın kuru tarım arazisi olduğu , taşınmaz üzerine bu yıl içerisinde nohut ekilmiş olup, taşınmaz içerisinde inşaai bir muhdesatın olmadığı görülmüştür. Taşınmazın Gülnar Belediyesinin kanalizasyon, aydınlatma, çöp toplama, ulaşım, sinekle mücadele vb. birçok hizmetinden yararlanmadığı gözlemlenerek taşınmaza stabilize yol ile ulaşım sağlanmaktadır. Tarla vasfında olan taşınmazın batısında dere diğer bütün hudutlarında tapulu şahıs satışları vardır. Taşınmaz Alanboğaz yerleşim alanına 1.600 metre uzaklıkta olup, Gülnar Ermenek asfalt yoluna kuş uçuşu 200 metre mesafededir. Taşınmazın Gülnar merkeze olan uzaklığı kuş uçuşu 26.600 metredir. Taşınmazın derin profili killi tınlı, organik maddece zengin, kısmen kireçli, kısmen kırmızı kahverenkli Akdeniz toprak yapısına sahiptir. Taşınmaz düz ve düze yakın eğimdedir. Erezyon, taban suyu, tuzluluk, asitlik, bazlık, taşlılık vb problemleri bulumayan, imar ve ihya gereksinimi olmayan bir arazidir. Taşınmazın konumu, arazinin geometrik şekli, taşınmaz yakınına kadar yolun bulunması, ulaşım sorununun bulunmaması, toprak yapısı ve toprak derinliği, mülk güvenilirliği, kolay alınıp satılabilme özelliği, kuru tarım arazisi olması, elma bahçesi tesisine uygun olması, toprağın asitlik, bazlık, tuzluluk, taban suyu ve taşlılık gibi problemlerinin olmaması, belediye hizmetlerinin birçoğundan yararlanmaması gibi bütün olumlu ve olumsuz özellikleri göz önünde bulundurularak yöre çiftçilerininde fiyat araştırması, piyasa rayiç değeri ve bilirkişi gözlemlemleride dikkate alındığında arazinin birim değerinin 7,00 TL/m2 veya 7.000 TL/dekar olacağı kanaatine varılarak taşınmazın kıymet değeri; 7,00TL/m2 X 5.688,52 m2 = 39.820,00 TL'dir.
Adresi :Köseçobanlı Mahallesi, Alanboğaz Mevkii, 109 Ada 29 Parsel Gülnar/ Mersin
Yüzölçümü : 5.688,52 m2 İmar Durumu : imar bulunmamaktadır
Kıymeti : 39.820,00 TL KDV Oranı : %18 Kaydındaki Şerhler : tapu kaydı gibidir.
1. Satış Günü : 16/01/2019 günü 10:00 - 10:10 arası
2. Satış Günü : 18/02/2019 günü 10:00 - 10:10 arası
Satış Yeri : GülnarHalk Kütüphanesi
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/97 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.26/11/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR