GÜLNAR İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Mersin Gülnar'da 86.730 m² tarım arazisi icradan satılıktır

GÜLNAR İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01133519
Şehir : Mersin / Gülnar
: 86730
Yayınlandığı Gazeteler

ÇUKUROVA 15.02.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/171 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
622,272 TL
Birinci Satış Günü
:
16.03.2020 11:20
İkinci Satış Günü
:
16.04.2020 11:20
Satış Yeri
:
Gülnar İlçe Halk Kütüphanesi İcra Satış Salonu

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.GÜLNAR İCRA DAİRESİ

2018/171 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Taşınmazın Özellikleri : Mersin İli, Gülnar İlçe, 102 Ada, 80 Parsel, Örtülü Mahallesi, düz konuş Mevkiide bulunan satışa konu taşınmazın üzerinde 3-10 yaşları arasında zeytin fidesi ve zeytin ağaçlarının bulunduğu, zeytin fide ve ağaçlarının ekim ve bakımının tekniğe uygun olarak yapıldığı, zeytin bahçesinin toprak işlemesinin ve yabani ot mücadelesinin yapıldığı görülmüştür. Taşınmazın çok küçük bir kısmında üzüm bağı bulunmakta olup dağınık vaziyette yetişmiş çam ağaçlarının bulunduğu da görülmüştür. Gülnar belediye hizmetlerinden yararlanmayan taşınmaz bağ ve tarla niteliğindedir. Taşınmazın kuş uçuşu 30 metre batısında Örtülü Gülnar- Hacısait Mut yolu bulunmakta olup bütün hudutlarında tapulu şahıs taşınmazları mevcuttur. Taşınmaz Örtülü mahalle merkezine 2450 metre, Hacısait (Mut ) mahalle merkezine 2250 metre, Gülnar mahalle merkezine ortalama 24 KM mesafededir. Taşınmaz derin profilli, killi tınlı, organik maddece zengin, kırmızı kahferenkli Aldeniz toprak yapısına sahiptir. Günar Kuzey yönünde %6-8 oranında eğimlidir. Erezyon, tabansuyu, tuzluluk, asitlik, alkalilik, bazlık vb problemleri bulunmamaktadır. Taşınmaza olan ulaşım 30 metre mesafede olan asfalt yol ile sağlanmaktadır. Konumu, arazinin geometrik şekli, toprak yapı ve derinliği, eğimi, mülk güvenilirliği, kolay alınıp satılabilme özelliği, bağ ve zetin bahçesinin olması, belediye hizmetlerinden yararlanmaması gibi yazılı bütün özellikleri birlikte değerlendirildiğinde ve Gülnar İcra Hukuk Mahkemesinin 2019/2 Esas 2019/13 Kararı gereğince toplam değeri 622.272,00 TL olarak belirlenmiştir.
Adresi : Gülnar/MERSİN Yüzölçümü : 86.730,49 m2 Arsa Payı : Tapu kaydı gibidir
İmar Durumu : imar planı bulunmamaktadır. Kıymeti : 622.272,00 TL KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydı gibidir
1. Satış Günü : 16/03/2020 günü 11:20 - 11:30 arası
2. Satış Günü : 16/04/2020 günü 11:20 - 11:30 arası
Satış Yeri : Gülnar İlçe Halk Kütüphanesi İcra Satış Salonu
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/171 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.14/02/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR