GÜLNAR İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Mersin Gülnar'da 58.156 m² tarım arazisi icradan satılıktır

GÜLNAR İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01133172
Şehir : Mersin / Gülnar
: 58156
Yayınlandığı Gazeteler

ÇUKUROVA 15.02.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/89 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
226,853 TL
Birinci Satış Günü
:
16.03.2020 11:00
İkinci Satış Günü
:
16.04.2020 11:00
Satış Yeri
:
Gülnar İlçe HalkKütüphanesi İcra Satış Salonu

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.GÜLNAR İCRA DAİRESİ

2018/89 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Taşınmazın Özellikleri : Mersin İli, Gülnar İlçesi, 117 Ada, 11 Parsel, Şeyhömer Mahallesi, Kaçaşlıbağı Mevkiide bulunan satışa konu taşınmazın Kuzey Güney yönünde % 2-4 oranında eğimli olduğu, taşınmaz başına kadar ulaşan kadasrtral yolunun bulunduğu, son yıllarda üzerinde toprak ekim ve dikiminin yapılmadığı, üzerinde kısmen çalı ve yabancı otların çoğaldığı, yer yer terasların ve biriktirilmiş taşların bulunduğu, çok az taşlı kuru tarım arazisi olduğu, çevre parsellerinde genellikle tarla arazileri ve kısmen badem bahçesi olduğu görülmüştür. Taşınmazın ulaşım sorunu olmayıp, belediye hizmetlerinden yararlanmamaktadır. Tarla vasıflı taşınmazın Kuzeyinde yol, diğer bütün hudutlarında tapulu şahıs taşınmazları mevcuttur.Taşınmaza olan ulaşım Kuzey sınırında yer alan kadastral yol ile sağlanmaktadır. Şeyhömer mahalle merkezine 800 metre mesafededir. Taşınmaz orta derin profilli, killi tınlı, organik maddece zengin, kısmen kireçli organik maddece zengin toprak yapısına sahiptir. Erezyon, taban suyu, tuzluluk, alkalilik, asitlik, taşlık vb. problemleri bulunmayan bir arazidir. Arazinin konumu, geometrik şekli, toprak yapı ve derinliği, eğimi, mülk güvenilirliği, kolay alınıp satılabilme özelliği, kadastral yolunun bulunması, belediye hizmetlerinden yararlanmaması gibi bütün olumlu ve olumsuz özellikleri birlikte değerlendirildiğinde birim değerinin; 3,90 TL/m2 veya 3900 TL/ dekar olacağı kanaatine varılarak taşınmazın değeri : 3,90TL/m2 X 58.156,33=226.853,00TL'dir.
Adresi : Gülnar /MERSİNYüzölçümü : 58.156,33 m2
İmar Durumu :İmar planı bulunmamaktadır. Kıymeti : 226.853,00 TL KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydı gibidir.
1. Satış Günü : 16/03/2020 günü 11:00 - 11:10 arası
2. Satış Günü : 16/04/2020 günü 11:00 - 11:10 arası
Satış Yeri : Gülnar İlçe HalkKütüphanesi İcra Satış Salonu
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/89 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.11/02/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR