GÜLNAR İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Mersin Gülnar'da 11.600 m² tarla icradan satılıktır

GÜLNAR İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01153462
Şehir : Mersin / Gülnar
Semt-Mahalle : AKOVA MAH. / GÜLNAR
: 11600
Yayınlandığı Gazeteler

AÇIK MERT KORKUSUZ 19.03.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/52 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
90,480 TL
Birinci Satış Günü
:
20.04.2020 11:40
İkinci Satış Günü
:
20.05.2020 11:40
Satış Yeri
:
Gülnar llçe Halk Kütüphanesi İcra Satış Salonu

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.GÜLNAR İCRA DAİRESİ

2017/52 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Taşınmazın Özellikleri: Mersin İli, Gülnar İlçesi, 139 Ada, 61 Parsel, Akova Mahallesi, Karamelik Mevkii, satışa konu tarla vasıflı taşınmazın fiili kullanımının elma bahçesi olduğu, taşınmaz üzerinde 17-19 ekonomik verim çağında tekniğe uygun olarak dikilmiş elma ağaçlarının olduğu görülmüştür. Belediye hizmetlerinden yararlanmadığı anlaşılmıştır. Kuzeydoğusunda kuru dere, diğer hudutlarında tapulu şahıs taşınmazları mevcuttur. Gülnar -Ermenek yolunun kuş uçuşu ortalama 1.250 Metre Kuzeyinde, Akova mahalle merkezine yaklaşık olarak 1250 Metre uzaklıktadır. Taşınmaz başına kadar kadastral yolu bulunmamaktadır. En yakın kadastral yol 160 Metre mesafede yer almaktadır. Taşınmaz üzerindeki kapama elma bahçesi son derecede bakımlıdır. Taşınmaz derin profilli, killi tınlı , organik maddece zengin, kısmen kırmızı kahverenkli Akdeniz toprak yapısına sahip elma bahçesi arazisidir. Düz ve düze yakın eğimdedir. Erezyon, taban suyu, alkalilik, asitlik, tuzluluk vb. problemleri bulunmayan arazidir. Taşınmaz konumu, arazinin geometrik şekli, toprak yapı ve derinliği, eğimi, mülk güvenilirliği, kolay alınıp satılabilme özelliği, belediye hizmetlerinden yararlanmaması gibi bütün olumlu ve olumsuz özellikleri birlikte değerlendirildiğinde birim değerinin 7,80 TL/m2 olacağı kanaatine varılarak taşınmazın değeri= 7,80 TL/m2 X 11.600,00 m2 =90.480,00 TL'dir.
Adresi :Akova MahallesiGülnar / MERSİN

Yüzölçümü :11.600,00 m2
Yüzölçümü :11.600,00 m2

Arsa Payı :Tapu kaydı gibidir
İmar Durumu :İmar planı bulunmamaktadır.

Kıymeti :90.480,00 TL

KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler :Tapu kaydı gibidir
1. Satış Günü : 20/04/2020 günü 11:40 - 11:50 arası
2. Satış Günü : 20/05/2020 günü 11:40 - 11:50 arası
Satış Yeri : Gülnar llçe Halk Kütüphanesi İcra Satış Salonu
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/52 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.12/03/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR