ERDEMLİ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Mersin/Erdemli'de tarım arazisi icradan satılıktır

ERDEMLİ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00962256
Şehir : Mersin / Erdemli
: 800
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ HABER 14.03.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/1183 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
97,400 TL
Birinci Satış Günü
:
31.05.2019 10:00
İkinci Satış Günü
:
26.06.2019 10:00
Satış Yeri
:
Erdemli Belediye Başkanlığı 4. Kat Nikah ve Konferans Salonu Erdemli MERSİN

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.ERDEMLİ İCRA DAİRESİ

2018/1183 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Mersin İl, Erdemli İlçe, 91 Parsel, Karahıdırlı Mahalle, Deliali Mevkii, Parsel içerisindeki yapının inşaat ruhsatı yoktur. Yapının bodrum katı depo olarak kullanılmaktadır. Depo alanı 35m²'dir. Zemin katı konut olarak kullanılmakta olup, brüt 72m²'dir. İki kattaki toplam brüt alan 107m²dir. Bina genel olarak çok bakımsızdır. Dış sıvasız alan mevcut olup, çoğu sıvalı alanın da sıvası atmıştır. Briket duvarları görülmektedir. Bodrum katın pencere doğramaları ahşap olup demir korkulukları vardır. Bodrum katın döşeme kaplaması şaptır. Zemin kat meskenin giriş kapıları demir doğramadır. Parselin yol cephesi bulunmaktadır. Parsel yeterli toprak derinliği ve kalitesine sahiptir. Her türlü sulu ve kuru tarıma uygundur. İçerisnde terra rossa diye adlandırılan kırmızı kahve renkli klasik tip akdeniz bölge toprağı mevcuttur. Parsel içerisinde zirai muhdesat değeri taşıyan bakımsız durumda 14 adet meyve ağacı mevcuttur.
Adresi : Karahıdırlı Mah. No: 18Erdemli / MERSİN
Yüzölçümü : 800 m2
İmar Durumu : Plansız alan bölgesinde yerleşik alan içinde olduğu için herhangi bir kurum görüşü alınmadan taks: 0.40, kaks: 0.50 olmak üzere 2 kata imarlıdır.
Kıymeti : 97.400,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : H: 93 Nolu pasel üzerindeki kaynaktan su alma hakkı (Detaylar dosyasında mevcuttur.)
1. Satış Günü : 31/05/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 26/06/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : Erdemli Belediye Başkanlığı 4. Kat Nikah ve Konferans Salonu Erdemli MERSİN

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/1183 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.07/03/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR