ERDEMLİ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Mersin/Erdemli'de tarım arazisi icradan satılıktır

ERDEMLİ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00943836
Şehir : Mersin / Erdemli
: 3468
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ HABER 11.02.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/1120 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
157,954 TL
Birinci Satış Günü
:
18.03.2019 10:45
İkinci Satış Günü
:
12.04.2019 10:45
Satış Yeri
:
Erdemli Beldiyesi 4. Kat Nikah ve Konferan Salonu -

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.ERDEMLİ İCRA DAİRESİ

2017/1120 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Mersin İl, Erdemli İlçe, 107 Ada, 13 Parsel, AKPINAR Mahalle/Köy, Köyiçi Mevkii, Kargır Ev ve Kiraz Bahçesi Nolu Bağımsız Bölüm Parsel genel görüntü itibariyle içerisinde ev olarak kullanılan 1 adet yapı ve meyve bahçesi şeklindedir. Bahse konu taşınmazın vasfı kargir ev ve kiraz bahçesidir. Yapıların kıymet takdirleri inşaat bilirkişi tarafından aşağıda hesaplanmıştır. Taşınmazın toprak yapısı killi tınlı klasik Akdeniz bölge toprağı olan Terra Rosadır. Ulaşım için hali hazır yolu bulunan ve köy merkezine çok uzak olmayan bu parselde toprak derinliği ve kalitesi her türlü sulu ve kuru tarım yapmaya müsaittir. Bahse konu parsel içerisinde tek katlı, brüt zemin oturumu 60 m² olan bir yapı bulunmaktadır. Duvarları taş duvar olup, üzeri oluklu sac ile örtülüdür. Yapı ev olarak kullanılmakta olup; pencereleri ahşaptır ve demir korkuluk bulunmaktadır. Bu yapı genel itibari ile çok bakımlı değildir.Binaların kullanılış tarzlarına göre yapılan ayrımda söz konusu bu yapı konut sınıfına girmektedir. Binaların inşaat nevilerine göre yapılan ayrımda: Binaların taşıyıcı sistemleri esas alınmak suretiyle belirlenen inşaat nevilerine ve yapım tekniğine göre söz konusu yapı, betonarme bina sınıfına girmektedir.Parsel üzerinde bulunan bitki çeşitleri ve adetleri şu şekildedir: 30 ADET KİRAZ (15-20 YAŞ), 50 ADET CEVİZ (15-20 YAŞ), 10 ADET ELMA (8-10 YAŞ),
Adresi : Akpınar Mahallesi, No:162 Erdemli / MERSİN
Yüzölçümü :3.468,48 m2
İmar Durumu : İnşaat tarzı 1/1000 ölçekli uygulama imar planında bulunmamaktadır. Plansız Alanlar Yönetmeliği gecerlidir.
Kıymeti : 157.954,40 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : İpotek, haciz, Detaylar dosyasındadır.
1. Satış Günü : 18/03/2019 günü 10:45 - 10:50 arası
2. Satış Günü : 12/04/2019 günü 10:45 - 10:50 arası
Satış Yeri : Erdemli Beldiyesi 4. Kat Nikah ve Konferan Salonu -
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/1120 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.18/01/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR