ERDEMLİ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Mersin/Erdemli'de 12.833 m² tarla icradan satılıktır

ERDEMLİ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01040843
Şehir : Mersin / Erdemli
Semt-Mahalle : GÜNEYLİ MAH. / ERDEMLİ
: 12833
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ HABER 23.08.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/1177 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
25,667 TL
Birinci Satış Günü
:
17.10.2019 11:00
İkinci Satış Günü
:
13.11.2019 11:00
Satış Yeri
:
Erdemli Belediye Başkanlığı Nikah ve Konferans Salonu 4. kat Erdemli/MERSİN

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. ERDEMLİ İCRA DAİRESİ

2017/1177 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
Taşınmazın Özellikleri : Mersin İl, Erdemli İlçe, 116 Ada, 545 Parsel, GÜNEYLİ Mahalle/Köy, Gövceli Mevkii, Taşınmaza ulaşım için, Mersin Erdemli ana arterlerinden Alparslan Türkeş Bulvarı üzerinden Kocahasanlı Mahallesinde bulunan Yaşam Sokaktan kuzey istikamette 46km yol gidilir ve Güneyli Köyüne ulaşılır.Taşınmaz konum olarak Erdemli ilçesinin kuzeybatısında konumludur. Mersin Merkeze -107 km mesafede olup, Erdemli ilçesine 50 km mesafede konumludur. Rakım 1422 metredir. Ulaşım için yakın köy yollarından hareket eden Belediye otobüsleri veya özel araçlarla mümkündür. Mahallede ilköğretim okulu bulunmadığından yakınında bulunan Güzeloluk köyündeki okullarda eğitim öğrenim devam etmektedir. Köy içinde bir cami ve imam lojmanı bulunmaktadır. Bölgede yaygın olan çiftçilik alanında köy içinde domates, fasulye, buğday, arpa, nohut en önemli ürünlerindendir. Son zamanlarda elma, kiraz ve şeftali yetiştiriciliği de yapılmaya başlanmıştır. Köylü çiftçilik ve hayvancılık ile uğraşır. Büyükbaş ve küçükbaş hayvan besiciliği önemli gelir kaynaklarındandır. Köyde kışın kalanlar hayvancılıkla uğraşmaktadırlar. Köyde seracılık ve yayla sebzeciliği gelişme durumundadır. Köyün çevresinde Roma ve Bizanslardan kalma ören yerlere, mezarlara, su sarnıçlarına ve harabelere sık sık rastlanmaktadır Su kuyuları halen kullanılmaktadır. Köylülerin Kula dedikleri yerde. Kula Bey'inin oturduğu binanın harabeleri vardır. Köyde içme suyu şebekesi vardır. Köyde sulama suyu da vardır, ancak köylüler sulama suyunu sondaj kuyularından almaktadır Köyde, "tarım Arazilerini Sulama ve Geliştirme Derneği, su miktarını arttırmak için kurulmuştur. Köyde Karasal iklim hâkimdir. Yazlar sıcak ve kurak, kışlar soğuk ve sert geçmektedir Geceleri serin geçer. Davaya konu taşınmaz kuru tarla vasfındadır hali hazırda üzerinde tarım yapılmamaktadır. Taşınmazın etrafı yer yer orman arazileri ile yer yerde tarım arazileri çevrilidir. Etrafına meskûn mahal bulunmamaktadır. Toprak yapısı derinliği eğimi vb. hususlar dikkate alındığında tarım yapmayı engel bir hali bulunmamakta olup bölgede kuru şartlarca tarımı yapılan ürünler için uygun bir taşınmazdır.
Adresi : Güneyli Mahallesi Gövceli Mevkii Erdemli / MERSİN
Yüzölçümü : 12.833,61 m2
Kıymeti : 25.667,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Detaylar dosyasında mevcuttur
1. Satış Günü : 17/10/2019 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü : 13/11/2019 günü 11:00 - 11:05 arası
Satış Yeri : Erdemli Belediye Başkanlığı Nikah ve Konferans Salonu 4. kat Erdemli/MERSİN

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/1177 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.15/08/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR