ANAMUR İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Mersin/Anamur'da tarım arazisi icradan satılacaktır

ANAMUR İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00963825
Şehir : Mersin / Anamur
Semt-Mahalle : UÇARI MAH. / ANAMUR
: 22107
Yayınlandığı Gazeteler

STAR 15.03.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/226 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
884,302 TL
Birinci Satış Günü
:
17.06.2019 10:40
İkinci Satış Günü
:
17.07.2019 10:40
Satış Yeri
:
Anamur Belediyesi Meclis Salonu. Belediye Ana hizmet binası zemin kat ANAMUR /MERSİN

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. ANAMUR İCRA DAİRESİ

2017/226 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri Mersin ili , Anamur ilçesi, Ucarı köyü , Taşbaşı mevkii 197 ada 47 parsel sayılı , 22.107,55 m2 miktarlı tarla vasfında taşınmaz .Parsel Şehir merkezine , adliye sarayı ve hükümet konağına , sosyal tesislere , alışveriş merkezlerine uzaktır. Parselin kadarstro paftasında yola cephesi vardır. İnşai yönden ; Parsel üzerinde 32 m2 genişliğinde profil ,demir sactan imal edilmiş, kolay taşınabilir, sökülebilir nitelikte basıt yapılı bir baraka bulunkakta olup, taşınmazın mahiyeti olmadığından değerlendirme yapılmamıştır. zırai yönden; Satışa konu arazi % 30-35 eğimli ,güneye bakılı bir arazi iken ,kısmen iş makinesi ile teraslanmış , kısmen hali arazi şeklinde olan bir arazidir. Arazi killi -tınlı toprak yapısında ,orman içi serbest suların biriktirilmesi ile sulanan marjinal tarım arazisidir. ürezinde kısmen açık şartlarda muz yetiştiriciliği yapılmaktadır. Kısmende boş durumdadır. Ayrıca üzerinde çeiştli miktarda , avakado, pika cevizi,portakal, bulunmaktadır.(toplam 9 adet) muz bitkisi otsu bir bikti olduğndan (her yıl ürün alınan gövde dip sürgünleri ile yenilenir ) taşınmaz mahiyetinde olmadığından kıymetlendirmesi yapılmamıştır. Arazinin konumu, Arazi Ucarı mahallesi sınırları içerisinde , mahallenin yerleşik sahası dışında ,etrafında yapılaşma olmayan bir yerde tarımsal alanda kalmaktadır. Uçarı mahallesianamur ilçesinin batısında ilçeye kuş uçusu 20 km uzaklıkta ,büyükşehir yasası ile mahalle statüsü kazanan Akdeniz kıyısında ,içesinden Antalya-Mersin D 400 karayolu geçen bir mahalledir. arazi Akdenize 1040 m, Mersin antalya karayoluna 800 m uzaklıkta bir arazidir.Kadastro paftasında arazinin yolu bulunmaktadır. arazi uçarı mahalle merkezine kuş uçuşu 1.000 m uzaklıkta olup , mahalle içinde bulunan asfalt yoldan stablize yol ile ulaşılmaktadır . taşınmazın değeri 884.302,00 TL dir.
Adresi : Uçarı köyü /Anamur -Mersin
Yüzölçümü : 22.107,55 m2
Arsa Payı :Tam
İmar Durumu : Yok , İnşaat tarzı parsel belediye sınırları içerisinde 1/1000 ölçekli uygulama imar planı sınırları dışında yer almaktadır .
Kıymeti : 884.302,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydında yer aldığı gibidir.
1. Satış Günü : 17/06/2019 günü 10:40 - 10:50 arası
2. Satış Günü : 17/07/2019 günü 10:40 - 10:50 arası
Satış Yeri : Anamur Belediyesi Meclis Salonu. Belediye Ana hizmet binası zemin kat ANAMUR /MERSİN -
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışı ilanı tebliğ edilemeyen ilgililere gazete ilanı ilanen tebligat hükmündedir.

7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/226 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.12/03/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR