ANAMUR İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Mersin/Anamur'da 17.677 m² tarla icradan satılıktır

ANAMUR İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01037220
Şehir : Mersin / Anamur
Semt-Mahalle : KÜKÜR MAH. / ANAMUR
: 17677
Yayınlandığı Gazeteler

TÜRKİYE''DE YENİÇAĞ 20.08.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/457 ESAS
Muhammen Bedeli
:
44,194 TL
Birinci Satış Günü
:
24.10.2019 10:20
İkinci Satış Günü
:
21.11.2019 10:20
Satış Yeri
:
Anamur Belediyesi Meclis Salonu Anamur -Mersin

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. ANAMUR İCRA DAİRESİ

2018/457 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Mersin ili ,Anamur ilçesi,Kükür köyü , Kızılcakaya mevkii 101 ada 16 parsel sayılı 17.677,98 m2 miktarlı tarla vasfında taşınmaz .Parsel orman emvali çalı ve ağaçlarla kaplıdır. Parsel şehir merkezine, adliye sarayı ,hükümet konağı ,sosyal tesislere , alışveriş merkezlerine,uzaktır. Parselin kadastral yola cephesi yoktur. Arazi tepelik bir alanda, etrafı genel olarak ormanla çevrili bir konumdadır.Arazinin zemin incelemesinde uzun süredir kullanılmadığından ormanın etkisinde kaldığı ,içerisinde genel olarak orman emvali çalı ve ağaçların kaplı olduğu tesbit edilmiştir. Arazi sınırları kısmen kuru taş ile çevrilidir. Zemin kısmi olarak taşlıklı ve kayalıklı bir yapıdadır. % 5-20 arasında değişen bir eğimdedir. Kuru tarım arazisidir. İçerisinde ekonomik değeri olmayan bir kaç adet badem ağacı bulunmaktadır.
Adresi : Kükür köyü -Anamur /Mersin
Yüzölçümü :17.677,98 m2

Arsa Payı : Tam
İmar Durumu : Yok ,Anamur Belediyesi 30.03.2018 Tarihli yazılarına göre taşınmaz Belediye sınırları içerisinde 1/1000 ölçekli uygulama imar planı ve köy yerleşik sınırları dışında kaldığı belirtilmiştir.
Kıymeti : 44.194,95 TL

KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydında yer aldığı gibidir.
1. Satış Günü : 24/10/2019 günü 10:20 - 10:25 arası
2. Satış Günü : 21/11/2019 günü 10:20 - 10:25 arası
Satış Yeri : Anamur Belediyesi Meclis Salonu Anamur -Mersin
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/457 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.06/08/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR