MENEMEN İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Menemen Bağcılar köyünde zeytinli tarla icradan satılıktır

MENEMEN İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01005654
Şehir : İzmir / Menemen
Semt-Mahalle : BAĞCILAR MAH. / MENEMEN
Yayınlandığı Gazeteler

HABER EKSPRES 30.05.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/342 TLMT
Muhammen Bedeli
:
49,397 TL
Birinci Satış Günü
:
30.07.2019 10:30
İkinci Satış Günü
:
26.08.2019 10:30
Satış Yeri
:
Adliye Sarayı Mezat Salonu Zemin Kat Z-16 Nolu Oda MENEMEN / İZMİR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
MENEMEN İCRA DAİRESİ
2018/342 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN Özellikleri : İzmir İl, Menemen İlçe, 226 Parsel, BAĞCILAR Mahalle/Köy, köy civarı Mevkii, İzmir ili Menemen ilçesi Bağcılar köyü köy civarı mevkii 226 parselde kayıtlı borçlu adına 1343/9900 hisse ile kayıtlı, zeytinli tarla nitelikli taşınmaz,Büyük ova koruma alanındadır. Boş tarladır. Üzerinde çeşitli ağaçlar mevcuttur. Parsel üzerinde herhangi bir yapı ve ekonomik değeri olan bir müştemilat bulunmamaktadır. Taşınmaz kireçsiz kahverengi topraklar grubuna girer, Toprak yapısının taşlı, sulama imkanı bulunan, tarıma elverişli %6-12 eğimli, orta bünyeli, taşlılık, tuzluluk. alkalilik ve erozyon riski yönünden kısıtlayıcı faktörleri olan, yol kenarında , ulaşımı kolay bir tarladır. arazinin toprak yapısı, imar durum ve konumu dikkate alındığında, yapılan araştırmalar neticesinde, mahallinde oluşan bugünkü rayiçlere göre tarla olarak metrekaresinin 35 TL den alınıp satılabileceği kanısıyla, Zeytinli tarla Menemen-Manisa yoluna 50 metre mesafede olup, Bağcılar köyü yerleşim yerine kuş uçuşu takriben 400 m dir. Taşınmazın toplam değeri 346.500TL , Taşınmaz üzerinde bulunan zeytin,incir, meşe, nar , ayva ve antep fıstığı ağaçlarının toplam değeri 17.635 TL olup, Taşınmaz üzerinde borçlu hissesi olan 1343/9900 HİSSENİN DEĞERİ 49.397,30 TL dir.
İmar Durumu : İnşaat tarzı Taşınmaz 1/1000 ölçekli imar planı dışında kalmaktadır. 1/25000 ölçekli İzmir Büyükşehir önü çevre düzeni plan revizyonuna göre tarımsal niteliği korunacak alanda kalmaktadır.
Kıymeti : 49.397,30 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 30/07/2019 günü 10:30 - 10:40 arası
2. Satış Günü : 26/08/2019 günü 10:30 - 10:40 arası
Satış Yeri : Adliye Sarayı Mezat Salonu Zemin Kat Z-16 Nolu Oda MENEMEN / İZMİR
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları : 1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır
.5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- İş bu satış ilanı İİK l27. maddesince taraflara ve ilgililere tebliğe verilmiş olup, tebliğ edilemeyen ve adresleri tespit edilemeyen ilgililere tebliğ mahiyetindedir.
7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/342 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.27/05/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR