MENDERES İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Menderes İlçesi'nde tarım arazisi icradan satılıktır

MENDERES İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00928047
Şehir : İzmir
Yayınlandığı Gazeteler

MİLLİYET 11.01.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/637 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
52,128 TL
Birinci Satış Günü
:
18.03.2019 10:15
İkinci Satış Günü
:
15.04.2019 10:15
Satış Yeri
:
Menderes BelediyesiNikah Sarayı ve Kongre Sanat Merkezi- Barbaros Mahallesi 408 Sokak No:2 Çevre Yolu ÜzeriMenderes/İZMİR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
MENDERES
İCRA DAİRESİ
2017/637 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri :İzmir ili, Menderes ilçesi, Gümüldür mahallesi, büyük alan mevkii 2840 ada 25 nolu parsel tarla vasıflı ve yüz ölçümü 5.515,72 m² dir.Parselde Yaşar Şimşek 300/5609 hissesi bulunmaktadır.Taşınmazın imar durumu,taşınmaz 1/25000 ölçekli İzmir Büyükşehir Bütünü Çevre Düzeni Planı içerisinde tarım alanında kalmaktadır. Taşınmaz orta mahalle merkezine yaklaşık 670 metre, Ürkmez-Kuşadası yoluna yaklaşık 893 metre ve sahile yaklaşık 1189 metre uzaklıktadır. Yerleşim yerine oldukça yakın olan parsel elektrik, yol, telefon, su ve belediye hizmetlerinden kısmen yararlanmaktadır.Yol cepheli olan taşınmazın sınırları korunaklıdır.Taşınmazın toprak grubu koluviyaldir. Toprak orta derin, az meyilli (%2-3) ve orta bünyelidir. Sulama imkânı olan taşınmaz narenciye bahçesi vasıflı olarak kullanılmaktadır. Parsel içerisinde 25 yaş üstü satsuma cinsi mandalina ağaçları bulunmaktadır. Ağaçlar bakımlı ve verimlidir.Parsel içerisinde borçluya ait bir adet yapı bulunmaktadır. Tek katlı yığma tarzında yapılmış bir yapıdır.Üzeri kiremit kaplamalı ahşap çatı ile kapatılmıştır.Dış cephe doğramaları demir doğramadan yapılmıştır.Yapı salon-iki oda-mutfak-banyo,wc'den ibarettir.Bina alanı 87,00 m2 dir. Borçluya ait 300/ 5609 hisse miktarı ile konutunun toplam değeri 52.128,47 TL'dir.
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 18/03/2019 günü 10:15 - 10:20 arası
2. Satış Günü : 15/04/2019 günü 10:15 - 10:20 arası
Satış Yeri : Menderes BelediyesiNikah Sarayı ve Kongre Sanat Merkezi- Barbaros Mahallesi 408 Sokak No:2 Çevre Yolu ÜzeriMenderes/İZMİR

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/637 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.02/01/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR